П'ятниця, 23 Жовтень 2020


Як казав колись видатний персонаж знаменитих романів Ільфа та Петрова “12 стільців” та “Золоте теля” Остап Бендер-Задунайський існує тисяча способів відносно "чесного" відбирання грошей у населення. Не менше способів шахрайства взяли на озброєння деякі представники тих, хто повинен захищати права та законні інтереси громадян — адвокати. 

Нещодавно, в інтернет-спільноті, де висвітлюють недобросовісних надавачів послуг та співробітників у соціальній мережі Вконтакті користувач Ліля Іванова написала повідомлення про шахрайські (на її думку — від ред.) дії з боку адвоката з міста Березне, Рівненської області Віктора Удода

Пані Ліля стверджує, що даний адвокат надавав послуги по захисту її родича, який на її думку, був незаконно затриманим та звинуваченим рідною дружиною і дочкою у злочині, якого не вчиняв. 

Як йдеться у повідомленні Лілі Іванової адвокат Удод Віктор Федорович, 17.08.1970 року народження, що здійснює індивідуальну адвокатську діяльність по вул.Андріївська, 15/1 в місті Березне Рівненської області (свідоцтво адвоката № 430, що видане 30.09.2004 року Рівненською обласною КДКА) замість того, аби належним чином робити свою роботу  почав у шахрайський спосіб розводити її на гроші. 

“Він спеціально для мене відкрив в Ощадбанку міста Березного банківську карту та почав вимагати з мене отримання неправомірної вигоди! При чому, адвокат Удод В.Ф. погрожував мені тим, що якщо я не заплачу, то мого брата посадять і дадуть дуже багато! Крім того, він жодного разу не відвідував мого родича в СІЗО з метою збору інформації і вибудування стратегії адвокатського захисту”, - стверджує Ліля Іванова. 

За її словами даний адвокат відмовився залучити її та інших рідних в якості свідків у судовій справі, вимагаючи гроші! Також, як стверджує пані Іванова цей адвокат вимагав з неї гроші на підкуп суддів, обіцяючи при цьому швидке винесення виправдального вироку. У результаті, Ліля Іванова впевнена — адвокат Удод у “злочинний” спосіб заволодів її грошима, а “невинному” родичу дали 11 років ув'язнення.

“Якби цей урод виконував свої адвокатські обов'язки у належний спосіб, а також залучив нас багатьох свідків до судового процесу, то ми доказали б суддям, що дружина і дочка зробили наклеп і дали брехливі докази проти нашого родича, а відтак він був би виправданим”, - гнівно зазначила Іванова. - Також цей недоумок відмовився подавати відвід прокурору, хоча у нас, свідків були докази прокурорської і адвокатської змови! Потім, цей виродок не опротестував жодного міліцейського безчинства: від катування родича до підробки його підписів і до змушування його до  наклепу на самого себе! Також відмовився залучити до справи представників  телебачення”.

Cаму суть справи викладено у скаргах на ім'я Голови кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Рівненської області та прокурора Березнівського району. Тексти даних скарг оприлюднено на інтернет-сайті www.moyray.com (можна переглянути за посиланнями - прокуратура та КДКА Рівненської області). 

В них йдеться про те, що в Сарненському районному суді Рівненської області знаходиться судова справа за № 2.571/96/15 у кримінальному провадженні. У відповідності до пункту 3-7 частини першої статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», Регіональний Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області надав обвинуваченому адвоката Удод Віктора Федоровича. 

У перших числах травня місяця 2015 року родич обвинуваченого передзвонив на мобільний телефон (067) 915 76 26 адвоката Удода Віктора Федоровича, якого він знайшов в інтернеті на його особистій сторінці "Вконтакті" з метою дізнатися дату чергового судового засідання у судовій справі за № 2.571/96/15 та запропонувати залучити до даного судового провадження в якості свідка себе, та свого родича, про що і надав у скарзі копію доказу у вигляді смс, яку він надіслав адвокату Удоду Віктору Федоровичу.

Крім того, в телефонній розмові з адвокатом Удодом Віктором Федоровичем, він неодноразово повідомляв йому про наявність численних порушень його підзахисного в контексті:

1) неодноразового катування слідчими Рокитнівського РВ УМВС України в Рівненській області;
2) підробку підписів у кримінальному провадженні;
3) насильницьке спонукання слідчими Рокитнівського РВ УМВС України в Рівненській області до отримання завідомо неправдивих зізнань та показів;
4) відмова у госпіталізації;
5) не надання медичної допомоги після катувань слідчими Рокитнівського РВ УМВС України в Рівненській області;
6) не залучення доказів по справі про катування;
7) відмова в написанні скарг, заяв та клопотань про проведення службового розслідування про катування і змушування до самонаклепу;
8) відмова у наданні адвокатської допомоги при проведенні деяких допитів та отриманні показів;
9) відмова у залученні свідків по справі провадження;
10) відмова у подачі заяв про завідомо неправдиве звинувачення та надання хибних свідчень свідків та якоби потерпілих;
11) відмова у подачі заяв на якоби потерпілих у справі, які нанесли тяжкі тілесні ушкодження йому та в цьому скоєному злочині і зізналися Сарненському суду;
12) відмова у заявленні відводу прокурорів Рокитнівської прокуратури Рівненської області за фактами його доказів суду про особисту зацікавленність цих прокурорів як помсту за мою громадську роботу (багаторічне викривання незаконної діяльності прокурорів в частині корупції та кришування наркодилерів і янтарних баронів);
13) відмова у подачі заяв щодо факту виготовлення і збуту наркотиків свідками і потерпілими у справі, і т.д.
Однак, за словами скаржника, замість належного та своєчасного виконання своїх адвокатських обов’язків, адвокат Удод Віктор Федорович вдався до незаконного багаторазового вимагання з родича обвинуваченого грошей на бензин до своєї автівки та на харчування, а також для дачі неправомірної вигоди судді Сарненського районного суду Довгому І.І. з метою виправдання незаконно обвинуваченого у судовій справі за № 2.571/96/15 Рокитнівською прокуратурою Рівненської області;
14) відмова у поданні заяв щодо визнання неналежними речових доказів по справі звинувачення;
15) відмова у поданні заяв щодо вилучення неналежних речових доказів по справі звинувачення;
16) відмова у поданні оскаржування висновків судово-медичної експертизи;
17) відмова у клопотанні про призначення повторної незалежної експертизи;
18) відмова у подачі заяви про розгляд судової справи судом присяжних, і т.д.

При цьому, як стверджує скаржник, адвокат Удод Віктор Федорович неодноразово залякував родича обвинуваченого тим, що у разі якщо він відмовиться від дачі неправомірної вигоди судді Довгому І.І. через вищезгаданого адвоката, то обвинуваченого засудять до 10-15 років ув’язнення, не залежно від того, чи він скоїв злочин, чи ні. Більше того, адвокат Удод Віктор Федорович для отримання від них неправомірної вигоди спеціально відкрив 12.05.2015 року розрахунковий рахунок в відділенні «Ощадбанку» в м.Березне та в 12 годин і 16 хвилин цього ж дня надіслав їм номер своєї банківської карти 26257500049015 по смс (копія смс надається) для перерахування йому грошей.

З метою активного збору доказів “незаконної” діяльності адвоката Удода Віктора Федоровича скаржник намагався виграти час у спосіб погодження схеми багаторазових платежів:

1) перший платіж – 4000 (чотири тисячі) грн.;
2) наступні платежі – впродовж 1-3 тижнів, за фактом відтворення контактних даних (телефонів) із племінником Сергієм (сина обвинуваченого) та з іншими рідними, з якими давно втратив контакти через дріб’язкові сімейні непорозуміння.

У доказ родич обвинуваченого надав оригінал виписки із відділення «ПриватБанку» про факт пересилання адвокату Удод Віктору Федоровичу із його банківської картки (через систему «Приват 24», за платною послугою швидкого іменного переказу грошей «Приват Моней») 4000 (чотири тисячі) грн. 12.05.2015 року та двох копій смс-повідомлення ПриватБанку про отримання цих самих коштів адвокатом Удодом Віктором Федоровичем 12.05.2015 року, в 15 годин 14 хвилин.

 

При цьому, як зазначив родич обвинуваченого у скарзі, кримінальним кодексом України дана діяльність адвоката Удода Віктора Федоровича переслідується в частині підкупу правосуддя, в частині шахрайства, в частині отримання неправомірної вигоди для себе, в частині залякування та переслідування людей.

За словами скаржника, адвокат Удод Віктор Федорович у “злочинний” спосіб співпрацював з обвинувачувальною стороною, чим остаточно позбавив права підзахисного на об’єктивний розгляд судової справи та на справедливий вирок. Адвокат Удод Віктор Федорович жодного разу не відвідував свого підзахисно, а тільки бачився з ним під час судових засідань.

Більше того, як стверджує скаржник, адвокат - “шахрай” (пряма мова - від ред.) навіть не порахував за потрібне вивчити матеріали судової справи свого підзахисного, про що йому в телефонній розмові відверто зізнався. Доказом порушення прав підзахисного  на думку скаржника є запис судового процесу в Сарненському суді, адже на передостанньому засіданні цього самого суду підзахисний адвоката Удода В.Ф.  поскаржився судді Довгому І.І. на саме ці “злочинні” дії адвоката.

Як зазначив скаржник, доказом злочинної халатності адвоката Удода Віктора Федоровича є і той факт, що він жодного разу не отримував дозволу на відвідування свого підзахисного в СІЗО в місті Рівне та жодного разу не отримував дозволу на ознайомлення з матеріалами судової справи, що більше чим доказує його зловживання адвокатською діяльністю.

Регіональний Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області, згідно укладеного контракту, адвокату Удоду Віктору Федоровичу виплачує гонорар, а відтак останній не мав юридичного і морального права вимагати з підзахисного та від його родичів будь-якої додаткової винагороди, не кажучи вже про “злочинний” намір підкупити суддю та отримання неправомірної вигоди для себе, - повідомляється у скарзі.

На вимогу свого підзахисного даний адвокат відмовився висвітлювати в ході суду та робити клопотання щодо справжніх обставин справи у хибному звинуваченні, щодо завідомо неправдивих свідчень свідків, неналежності доказів, приховуванні доказів обвинувачувачем, - зазначається далі у скарзі.

Також у скарзі йдеться про те, що адвокат Удод В.Ф. не залучив до справи суду наявних свідків по справі, які могли доказати суду існування причини хибного звинувачення і надання хибних свідчень проти звинуваченого у неправдивих заявників та свідків - причетність цих самих заявників і свідків до незаконного виготовлення і збуту наркотичних виробів у власному помешканні звинуваченого, на що він своєї згоди не давав та чинив цьому відповідний опір.

Саме про це, у телефонній розмові, одна із таких заявників-наркоманів та мама одного свідка-наркомана в цьому злочині зізналися родичу обвинуваченому, при цьому пояснивши, що вони саме у такий спосіб мають намір заволодіти помешканням обвинуваченого для ведення злочинного бізнесу.

Відповідно, це мало стати головною причиною для виправдання підозрюваного, якби адвокат Удод В.Ф. у належний спосіб виконував свої професійні обов'язки - подав клопотання суду та прокуратурі про видачу дозволу на отримання роздруківки телефонних розмов свідків (родичів обвинуваченого) зі згаданими особами від операторів українського зв'язку, чого він так і не зробив, - стверджує скаржник. 

Відтак, за словами скаржника, Удод Віктор Федорович надаючи “неналежні” адвокатські послуги обвинуваченому по справі за № 2.571/96/15 вів себе не етично, не фахово, неправомірно та злочинно.

Скаржник вимагає від прокурора Березнівського району розпочати за своєю заявою про вчинення злочину досудове розслідування у формі досудового слідства за вчинення дій, які мають ознаки складу злочину, передбаченого 190, 364, 365, 366, 367, 368, 369, 370, 376 Кримінального Кодексу України та вимагає від Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Рівненської області позбавити адвоката Удод Віктора Федоровича права займатися адвокатською діяльністю. 

Варто зазначити, що в недалекому минулому Удод Віктор Федорович займав посаду в.о Першого заступника голови Березнівської адміністрації та донедавна очолював районну організацію партії “УДАР Віталія Кличка” (ще раніше, як розповіли місцеві мешканці, був членом партій "Реформи і порядок", "Народна Самооборона" та "Фронт Змін" ). Отож, якщо розслідування обставин даної справи буде справедливим та чесним, то можливо незабаром приставка екс-, у відношенні Удода Віктора Федоровича може використовуватися і стосовно його статуса у якості адвоката.

В свою чергу, застерігаємо населення від співпраці з недобросовісними захисниками — адвокатами які маскуються під сучасних Остапів Бендерів, і неважливо чи Задунайських, чи Березнівських, чи будь-яких інших. Бо саме такі захисники кидають тінь на вітчизняну адвокатуру, псуючи імідж та репутацію багатьом чесним представникам цієї благородної процесії.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.