Понеділок, 18 Січень 2021


Дочірнє підприємство «Укрбурштин» розмістило електронну петицію до Президента Петра Порошенко  на сайті офіційного інтернет-представництва Президента із проханням та закликом втрутитися у ситуацію, яка склалася навколо єдиного державного бурштинового підприємства ДП “Укрбурштин”.

Зокрема, ДП “Укрбурштин” просить:

1. Провести об’єктивну та прозору перевірку діяльності ДП “Укрбурштин”.

2. Забезпечити прозоре та об’єктивне розслідування кримінального провадження, що було розпочате правоохоронними органами України по відношенню до керівництва підприємства за звинуваченнями у начебто незаконному видобутку бурштину та його реалізації.

3. Гарантувати цілісність усього вилученого на державному підприємстві бурштину, який було вивезено правоохоронними ораними до Києва без законних на те підстав, а також без додержання усіх вимог чинного процесуального законодавства.

4. Гарантувати повернення державі в особі ДП «Укрбурштин» незаконно вилученого каміння, обсягом 2,6 тонн.

5. Розблокувати роботу ДП «Укрбурштин», що заблокована шляхом ведення безпідставної судової тяганини з підприємством з боку ДАК “Українські поліметали” та окремих міністерств, а також шляхом накладення необґрунтованих арештів на державне майно.

6. Спільно з Адміністрацією Президента та компетентними державними органами розробити дорожню карту з реалізації програми Президента щодо легалізації та відновлення екологічної безпеки видобутку бурштину в Україні.

7. Створити державну монополію на видобуток бурштину та зобов’язати органи внутрішніх справ протидіяти нелегальному видобутку бурштину та його контрабанді.

8. Посилити кримінальну відповідальність для працівників правоохоронних та контролюючих органів, як сприяють створенню та функціонуванню тіньових схем видобутку та реалізації бурштину.

ДП “Укрбурштин” закликав  Президента підтримати петицію і невідкладно відреагувати на факти незаконного блокування роботи «Укрбурштину», оскільки, на сьогоднішній день це єдине працююче державне підприємство ДАК “Українські поліметали”, підпорядковане Міністерству економіки України, що легально працює у сфері бурштинової промисловості в інтересах країни, а не окремих бізнесменів чи політичних груп впливу.

У разі знищення ДП «Укрбурштин» Російська Федерація стане монополістом видобутку бурштину у світі, а Україна втратить постійне і значне джерело доходів до національного бюджету.

Тож, ДП “Укрбурштин” звернувся й до громадян України, яким небайдужа доля країни та доля зазначеної галузі , з проханням підтримати дану петицію до Президента. Підписати петицію до Президента громадяни України можуть за посиланням: https://petition.president.gov.ua/petition/1520

 

Прес-служба ДП “Укрбурштин”

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.