Понеділок, 13 Липня 2020


Вчора завершилися тренінги з питань проведення чергових місцевих виборів 25 жовтня 2015 року для членів 21 виборчої комісії (обласної, районних та міських (у містах обласного значення) Рівненської області, що тривали впродовж минулого тижня з 21 по 27 вересня. Загалом участь у цих навчаннях взяли більше 300 осіб.

Під час тренінгів члени виборчих комісій ознайомилися з найважливішими питаннями процесу організації ними цьогорічних місцевих виборів у своєму регіоні. Зокрема, дізналися, які повноваження мають ТВК і яким чином вони повинні будуть взаємодіяти з іншими суб’єктами виборчого процесу (кандидатами, партіями, довіреними особами кандидатів, іншими виборчими комісіями). Також учасників тренінгу вчили, за якими процедурами проходитиме реєстрація кандидатів і виборчих списків партій та як у подальшому відбуватиметься розподіл крісел у районних, міських, обласній радах Рівненщини серед тих політичних сил, котрі подолають 5%-ий виборчий бар’єр.

Варто зазначити, що формат роботи під час навчань включав не лише лекції, але й демонстрацію презентаційних матеріалів, роботу в групах, виконання практичних завдань тощо.

Тренінги проводили досвідчені фахівці з питань виборчого процесу, сертифіковані тренери: директор РОГО «Комітет виборців України» Олексій Горецький, керівник правових програм організації Микола Глотов, юристи Рівненського КВУ Вячеслав Горбенко і Мирослава Примак, а також регіональний координатор із зв'язків з громадськістю Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Вячеслав Свірець та юрист Тетяна Голубока.

«Щоразу напередодні проведення виборів в Україні вже традиційно змінюється виборче законодавство, – говорить тренер Микола Глотов. – Нинішній Закон про місцеві вибори, що був прийнятий влітку цього року, має чимало новацій та особливостей порівняно з попереднім законом. Крім всього іншого, вони також стосуються процесу організації виборів на місцях, яким займатимуться виборчі комісії. Тому й виникла потреба проводити такі навчання для членів виборчих комісій, як для уже досвідчених, так і для новачків. Адже провести їх ми маємо відповідно до всіх загальноприйнятих демократичних норм, аби результат волевиявлення виборців України в жодному разі не був поставлений під сумнів».

Це був перший етап навчань. Наступним етапом стануть тренінги для членів міських (крім міст обласного значення), селищних, сільських виборчих комісій Рівненщини, які розпочнуться з 5 жовтня. Ці навчання організовані Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) та Центральною виборчої комісією.

Інформаційний відділ РОГО КВУ

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.