Середа, 03 Березень 2021


Як відомо, 25 жовтня у Рівному відбудуться місцеві вибори. Виборча кампанія в розпалі – кожен кандидат надривається у самовихвалянні, білборди рясніють обіцянками, а теле- та радіоефір перетворився на суцільну політичну рекламу. Усе б нічого, наші люди вже до цього «загартовані», бо в Україні вибори – явище перманентне.

ПОВЕРТАЮЧИСЬ ДО НАПИСАНОГО…

Сісти у крісло міського голови Рівного хоче одразу 11 кандидатів, а провести своїх людей у місцеві ради – кілька десятків партій. Проте, поведінка та походження одного з кандидатів різко вирізняється з когорти інших. А стиль його політичної боротьби можна охарактеризувати містким словосполученням «комунальний аферист». Без сумніву, усі давно здогадалися про кого йде мова. Його ім’я занадто часто лунає в новинах, щоб ненароком сплутати з кимось іншим.

Громадськість та преса вже не раз звертали увагу рівнян на те, що якщо про сарненське походження Дмитра Якимця відомо усе, то про його космічні „бурштинові” статки навпаки – абсолютно нічого. Навіть столична преса акцентувала, що «ему [Д.Якимцю, - авт.] вменяются в вину расходы на рекламу в размере 26 млн грн.». 

Розповідаючи столичному читачеві про Сарненського мільйонера з Рівненщини, київське видання „Деловая столица” пише: «на выборах в 152-м округе основным конкурентом Осуховского оказался Якимец, выдвинутый "Народным фронтом". Якимец родился и до 2012 г. жил в Сарнах (райцентр на севере Ровенщины), возглавлял фракцию партии Яценюка "Фронт змін" в райсовете, затем переехал в Ровно и в начале 2013-го основал организацию "Ровенский общественный контроль» (стаття «Кто пришел на место "смотрящих"», від 28 вересня 2015 р.). 

Особливого тут секрету немає, маєш гроші – маєш рейтинг. Але не цього разу. Луцькі політ-технологи не розрахували одного – виборець уже до таких речей має імунітет. Криза у виборчому штабі Якимця більш ніж очевидна. Кажуть, аналітики з його оточення вже „дають задню”. А інакше й бути не могло. 

Погодьтесь тут арифметика проста: все місто заставили наметами, заліпили всі білборди, надрукували купу казок про нове місто, обійшли квартири і навіть "злились" із "Санкомом", витратили на виборчу кампанію близько 35 млн. грн. (див. статтю "Окупація Рівного" в газеті "Рівне вечірнє", №67 від 17.09.2015), а рейтинг стоїть як вкопаний. Тож крісло мера йому не бачити як своїх  вух. Але найстрашніше не це - гроші повертати покровителям таки доведеться.

"ЦЕ МИ ВАМ УСЕ АСФАЛЬТУЄМО ТА РЕМОНТУЄМО"

Основним лейтмотивом політичної боротьби Дмитра Якимця та його новоспеченого політпроекту «Громадський контроль» є присвоювання чужої роботи собі. Так так, саме політичного проекту, адже з 24 вересня громадська організація «Громадський контроль» стала називатися Рівненською міською організацією політичної партії «Всеукраїнське об'єднання «Громадський контроль». Тільки не намагайтеся пригадати лідера цієї партії на всеукраїнському чи бодай обласному рівні. Бо його просто немає. 

Пригадайте, як два роки поспіль громадська організація «Громадський контроль» вихвалялася потужною роботою «на благо громади» і обіцянками заасфальтувати усі двори, відремонтувати під’їзди чи встановити дитячі майданчики. 

А чи хтось замислювався, що інструментів для реалізації таких обіцянок у «Громадських контролерів» просто немає: ні «Камазів» з гарячим асфальтом, ні багатотонних катків, ні спітнілих чоловіків в помаранчевих желетках з лопатами, ні жіночок-малярів з вапном та мастерками. Нічого! Тобто уся бурхлива діяльність – фікція. Ну хіба-що хтось надасть фото-доказ із зображенням двірника з логотипом «Громадського контролю», але така ймовірність дорівнює вірогідності запуску Якимця після виборів на місяць. Прикро, але йому, сердешному, на свою біду доведеться шукати інших запасних аеродромів, але це вже буде не в Рівному. Або як інакше доведеться дивитися у вічі мешканцям будинків, які зверталися до нього за допомогою. Або зайдіть у двір по вулиці Млинівській, 33. Там люди добре „начувані” про „добрі” діла „Громадського контролю”.

До прикладу, у місті Рівному силами місцевого комунального підприємства „МіськШЕУ” лише цього літа було заасфальтовано 170 дворових територій. Відгадайте, скільки дворів з 170 заасфальтував «Громадський контроль» та особисто Дмитро Якимець? Але ж хто забороняв у Законний спосіб взяти перед цим плани робіт, а потім присвоювати усі роботи комунальників собі?

ВОЛОНТЕР І ЖУРНАЛІСТ ПРО „САРНЕНСКИХ ЛЕГІОНЕРІВ”

Відомий рівненський журналіст та волонтер Юрій Дюг дуже влучно у своїй статті (сайт „ВСЕ”, стаття „Однотуровий Хомко” від 01.07.2015) пише про Дмитра Якимця та його „команду” наступне: 

«Його турботливо вирощували до кандидатського рівня вже більше двох років. Старт йому дав товариш, тодішній міський голова Сарн, а зараз народний депутат Сергій Євтушок. Пізніше по лінії «Батьківшини» Якимець знайшов підтримку голови обласної ради Михайла Кириллова та народного депутата Юрія Вознюка. Власне, тому на виборах до парламенту Якимця просувала саме партія «Народних фронт». Хто підтримуватиме його на мерських виборах – ще те питання (як виявилось – ніхто, - авт.).

Ми вже неодноразово писали, що у своїй громадсько-політичній роботі Якимець нічого нового придумувати не став. За основу, але з іншою обгорткою, були взяти новітні ідеї «Самопомочі» Садового. За задумом, «Рівненський громадський контроль» мав стати головним ревізором і контролером Хомка. «Чатувати» його в кожному під’їзді і за всі помилки нещадно критикувати. Подейкують, що сюжети про «безгосподарність» Хомка «Громадський контроль» знімав не просто так. Хлопці мали план ремонтних робіт в місті, і до їх початку знімали сюжет у будинку, а потім - після їх завершення. Мовляв, ми змусили міську владу зробити це.

Як би там не було, але активність Якимця здебільшого поширюється лише на медійний простір - програми, сюжети, газети і радіопередачі, онлайн-диспетчер. Прикладних проектів у діяльності «Громадського контролю» дуже мало. Роботи з виборцями в оф-лайні дуже мало. Нема навчальних програм для голів ОСББ, як у Мічуди, наприклад. Немає місцевих ініціатив із прибирання і оновлення міста. Як це робили активісти ініціативи «Зелена стежка Рівного». 

Інший аспект: ефективну команду менеджерів під крилом «Громадського контролю» Якимець не зібрав. Ось стане він завтра мером, і що? Хто буде його заступником? Хто керуватиме управлінням освіти? Хто командуватиме транспортом, комуналкою? На ці запитання змістовної відповіді нема. А мала б бути ще півроку тому.

Адже  «сарненському варязі» доводиться грати на думаючому електоральному полі Хомка. І відсотки, набрані Якимцем на парламентських виборах, тут далеко не показник. Адже багато в чому йому підсобив рейтинг «Народного фронту» Яценюка, який із нуля зліпив один із найкращих політтехнологів країни Сергій Гайдай. Тільки ось вибори скінчились, і рейтинг «фронтовиків» зараз на рівні трьох відсотків. Скільки залишилось у Якимця – знають тільки закриті опитування соціологів». 

РЕЗЮМЕ

Нажаль, ми живемо в умовах перманентних виборів, від яких повірте – ми вже втомились. Безумовно, як і всюди, серед кандидатів у міські голови чи в депутати теж можна знайти як порядних людей, так і пройдисвітів – так званих політичних, а в нашому випадку – комунальних аферистів.

Та все ж  хочеться закликати пана Дмитра та інших кандидатів до чесної гри і сказати: 

- Шановний кандидат! Все одно усіх грошима не закидаєте. Навіщо вибори проводити взагалі, якщо розуміти їх суть так як розумієте її ви? 

Дмитро Вовчук

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.