Понеділок, 13 Липня 2020


Тож діти війни, інваліди ІІІ групи та ще деякі інші категорії пенсіонерів збільшення пенсій не помітили, пише ogo.ua.

Перерахунок не стосувався також отримувачів додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України ''Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи''. Також пенсії залишилися тими самими в отримувачів щомісячної адресної допомоги та пенсій за віком при неповному стажі.

У решти пенсіонерів перерахунок пенсій з 1 вересня зумовлений збільшенням прожиткового мінімуму для непрацездатних — з 949 до 1074 гривень. 

Тож мінімальний розмір пенсії за віком, призначеної до 1 жовтня 2011 року, за наявності у чоловіків 25, а у жінок - 20 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму - 1074 гривні. За кожний повний рік перевищенян цього страхового стажу пенсія за віком збільшується на 1%, але не більше, ніж на 1% мінімального розміру пенсії за віком.

Для пенсій, призначених після 1 жовтня 2011 року, за наявності у чоловіків 35, а у жінок - 30 років страхового стажу мінімальний розмір - 1074 гривні. За кожний повний рік перевищенян цього стажу розмір пенсії збільшується на 1%, але не більше, ніж на 1% мінімального розміру пенсії за віком.

З 1 вересня 2015 для одержувачів пенсій по інвалідності ІІІ групи та пенсій за віком при неповному стажі, призначених до 1 жовтня 2011 року, якщо у чоловіків відсутній страховий стаж 25 років, а у жінок - 20 років, та пенсій, призначених після 1 жовтня 2011 року, якщо у чоловіків відсутній страховий стаж 35, а у жінок - 30 років, проводиться перерахунок основного розміру пенсії пропорційно наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком – 1074 грн.Якщо після перерахунку розмір пенсії не досягає 949 грн., то державна адресна допомога для таких пенсіонерів встановлюється, виходячи із розміру 949 грн. Тобто з 1 вересня 2015 року для пенсій по інвалідності ІІІ групи та пенсій за віком при неповному стажі із розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних – 1074 грн. перераховується основний розмір пенсії, а державна адресна допомога перераховується із розміру 949 грн.

 

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.