П'ятниця, 29 Травень 2020


Інститут голів райдержадміністрацій започатковано в Україні у середині 90-х років. З того часу в Березнівському районі змінилося сім керівників. Хто з них чим запам’ятався березнівчанам досліджували ”Рівненські новини”.

 

 

 

Каменчук Леонід Іванович (1995-2005 рр.)
Леонід Каменчук серед усього списку керівників, які у різні часи очолювали Березнівський район є найдосвідченішим та найуспішнішим керівником. На чолі району він стояв протягом десяти років. Березнівчани і досі кажуть, що їхнє місто здобуло сучасний та охайний вигляд саме завдяки зусиллям Леоніда Івановича. Він багато часу приділяв благоустрою райцентру.

Місцеві жителі характеризують його як хорошого господаря та вимогливого керівника. У нього завжди все було під контролем. Практично щоранку його можна було побачити на вулицях Березного – він сам особисто контролював роботу міських комунальних служб. 

За часи керівництва Леоніда Каменчука район постійно перебував на чільних позиціях у найрізноманітніших рейтингових системах, як в області так і загалом по Україні. А сам Леонід Іванович перебував на хорошому рахунку у коридорах влади того часу: від Адміністрації Президента до Кабміну.

З посади був звільнений після зміни влади в Україні у результаті “Помаранчевої революції”.

Ціпан Петро Кузьмович (2005-2006 рр.)
Відразу ж після “революційних подій” 2004 року у Березнівському районі змінилася влада. Головою райдержадміністрації було призначено фахового юриста, працівника місцевої ОДПІ та члена Української народної партії Ціпана Петра Кузьмовича. Загалом нічим видатним цей керівник березнівчанам не запам’ятався, окрім того, що в районі відбулися масові звільнення держслужбовців, а кадри на ключові пости почали підбиратися за принципом “і кухарка зможе керувати”. Можливо тому термін перебування на даній посаді і був таким нетривалим, та закінчився тим, що у квітні 2006 року після звільнення Василя Червонія з посади голови Рівненської облдержадміністрації був звільнений і Петро Ціпан. 

Іванов Володимир Кузьмич (2006 – 2010 рр.)
Володимир Іванов очолив районну адміністрацію після того як у Рівненській області головою ОДА було призначено Віктора Матчука. Досвідченний виробничник він був змушений виправляти кадрові помилки свого попередника та повертати на ключові посади професійних людей.

За період керівництва, Володимир Іванов зумів покращити соціально-економічні результати району. У 2008 році, за значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток Української держави, Указом Президента України Віктора Ющенка нагороджений орденом Данила Галицького.

Після свого звільнення з  посади голови райдержадміністрації у квітні 2010 року був призначений головою регіонального відділення Фонду держмайна в Рівненській області.

Людвічук Микола Володимирович (2010 – 2011 рр.)
Микола Людвічук став керівником району після перемоги на Президентських виборах у 2010 році Віктора Януковича. Очолити Березнівський район він вирішив аби пересидіти “лихі часи” в УКООПСПІЛЦІ, звідки він був зі скандалом звільнений у 2009 році. 

Березнівчани характеризують стиль його керівництва як “самодурство”, однак в той же час визнають, що за той рік коли Людвічук керував районом був порядок. Ще Микола Людвічук відзначився тим, що переслідував своїх політичних опонентів. Варто також визнати і той факт, що саме за його керівництва в районі почали будувати декілька важливих об’єктів соціально-економічної сфери. В той же час на ключові посади призначалися коханки, водії та інші наближені особи. 

Саме Микола Людвічук був автором передвиборчої концепції “Таким буде місто” багаторічного Березнівського міського голови Олександра Пилипаки на місцевих виборах 2010 року. Однак, місто не стало таким як обіцяли чиновники, і нещодавно березнівчани обрали нового голову – Руслана Пилипчука.

В 2011 році Миколі Володимировичу вдалося нарешті добитися відновлення своєї кандидатури на посаді Першого заступника голови УКООПСПІЛКИ і він знову повернувся до Києва.

Мельник Ігор Павлович (2011-2014 рр.)
Ігор Мельник в 2011 році отримав посаду голови Березнівської райдержадміністрації завдяки тому, що є родичем впливового на той час обласного чиновника Олександра Чуприни. Як керівники та господарник особливо не запам’ятався нічим. Однак, у пам’яті березнівчан ще свіжі спогади про розмахи корупційних діянь окремих членів його команди.

Ігор Мельник був одним із найактивніших членів Партії Регіонів та очолював її районну організацію. Його сміливо можна назвати вірним прихильником біглого екс-Президента Віктора Януковича, адже до останнього він засуджував дії протестувальників під час “Революції гідності”  як у Березному, так і в Києві. Саме тому, на початку 2014 року він зі скандалом був звільнений з посади голови Березнівської райдержадміністрації. 

На нещодавніх виборах міського голови він балотувався на цю посаду, однак отримав трохи більше ніж 200 голосів підтримки, та передостаннє місце в списку кандидатів. 

Єрмаченко Дмитро Васильович (травень – липень, 2014 р.)
Дмитро Єрмаченко був призначений на посаду голови Березнівської райдержадміністрації в травні 2014 року Указом т.в.о Президента України Олександра Турчинова. Корінний березнівчанин, він довгий час проживав та займався бізнесом в сусідньому Костополі.

Приступивши до керівництва районом Дмитро Васильович відразу ж оголосив війну корупції та хабарництву. Саме через це у нього і виник конфлікт з місцевими депутатами райради, більшість у якій була сформована з колишніх представників Партії Регіонів. Саме ця більшість і відправила його у липні 2014 року у відставку.

Однак березнівчани й донині згадують добрим словом Дмитра Єрмаченка та вважають його жертвою корумпованих депутатів. Днями Дмитра Єрмаченка було обрано секретарем Костопільської міськради.

Мельник Микола Петрович (березень 2015 р. по д.ч)
Микола Мельник був призначений головою РДА в кінці березня 2015 року. Район він приймав третім за соціально-економічними показниками, однак за неповних півроку керування районом він “примудрився” опустити ці показники аж до 15-го місця у загальному рейтингу, що характеризує його як абсолютно бездарну та з відсутністю управлінських навиків людину.

Більшість березнівчан з якими вдалося поспілкуватися кореспонденту “Рівненських новин” відгукуються про Мельника як людину, що ніколи не дотримується свого слова. Яскравим прикладом цього є призначення начальника районного відділу освіти. Микола Мельник пообіцяв громадськості провести чесний та прозорий конкурс на цю посаду.

Однак, вже через декілька днів “таємно” призначив на цю посаду людину близьку до екс-регіонала, бізнес-партнера Мельника та фактично нинішнього “неформального” керівника району Юрія Мадея. Який до речі на останніх місцевих виборах балотувався до облради від “Опозиційного блоку”. Про роль Юрія Мадея при нинішньому керівництві району та його участь у розподілі бюджетних коштів читайте незабаром в нашому журналістському розслідуванні.

Окрім того, за півроку Мельник так і не спромігся замінити на посадах жодного з тих чиновників, які дискредитували себе у владі. Більше того, він прикриває навіть тих хто має вироки суду у кримінальних справах про корупційні порушення. Мова йде про директорів двох навчальних закладів району – Ольги Дячук, директора Тишицької ЗОШ та Інни Максимук, завідуючої дитсадком “Ромашка” у Березному. Вони, маючи кримінальні судимості і далі, як ні в чому не бувало керують освітніми закладами. 

Іван Мельник, спеціально для "Рівненських новин"

 

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.