Середа, 03 Березень 2021


Програма децентралізації, яку впроваджують в Україні, припускає ліквідацію інституту місцевих державних адміністрацій - обласних і районних у системі органів виконавчої влади. Замість них буде створений інститут префектів, які стануть органами виконавчої влади в регіонах.

Як стало відомо Рівненським новинам, створення інституту префектів передбачено законопроектом про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади. Цей проект закону схвалений Венеціанською комісією.

«У робочій версії законопроекту передбачається, що префектів призначатиме Президент України за поданням Кабінету Міністрів України. Також передбачається, що префект - це державний службовець, і ця посада не буде належати до політичних. Основна його функція, як це визначено змінами до Конституції України - здійснення нагляду за додержанням Конституції і законів України органами місцевого самоврядування», - розповів заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В'ячеслав Негода.

Які функції виконуватиме префект:

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.