Середа, 03 Березень 2021


ХІІ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходитиме на Рівненщині з 24 листопада по 12 грудня 2015 року. Його відкриття і перший показ у рамках фестивалю відбулися у вівторок у конференц-залі готелю «Мир» у Рівному.

Мандрівний фестиваль Docudays UА є традиційним продовженням Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UА, який цьогоріч відбувся в Києві з 20 по 27 березня. На ХІІ Docudays UA були представлені 79 фільмів (38 з них – конкурсні) із 36 країн світу. В 2015 році події фестивалю в Києві відвідали та взяли в них участь 44 510 людей (минулого року – 38 200).

В рамках Мандрівного фестивалю цього року демонструватимуться 40 документальних фільмів на тему прав людини від Docudays UА. Їх побачать мешканці більш ніж 200 міст, містечок і селищ 23 регіонів України.

Організатори влаштовують тематичні дискусії та обговорення для того, щоб перегляд фільму спонукав аналізувати порушену в ньому проблему та шукати оптимальні шляхи її вирішення на локальному та державному рівнях.

Головна тема цьогорічного фестивалю Docudays UA – «Пропаганда». Пропаганди неможливо уникнути, її не можна знищити. Вона існує століттями й очевидно дедалі набуватиме значення в нашому житті. Тому важливо правильно на неї реагувати, вміти її аналізувати, знати, як їй протистояти та як використовувати її заради просування базових цінностей демократії: прав людини, свободи та справедливості. Разом ми шукаємо підказки в документальному кіно.

Партнерами ХІІ Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в регіонах України є 48 провідних молодіжних і правозахисних громадських організацій та 92 кіноклуби медіапросвіти з прав людини Docudays UA.

Регіональним організатором фестивалю, який уже втретє проводитиметься на Рівненщині, як і попередніх років, є РОГО «Комітет виборців України». В 2014 році в рамках фестивалю в нашій області було організовано і проведено 19 показів. Крім Рівного, фільми про права людини мали змогу побачити в двох районних центрах і п'ятьох селах Рівненщини.

Як розповів директор РОГО КВУ Олексій Горецький, загалом у період з 24 листопада по 12 грудня в рамках фестивалю на Рівненщині планується провести не менше 14 показів та обговорень фільмів у вищих навчальних закладах, коледжах, школах, бібліотеках. А завдяки співпраці з управлінням Державної пенітенціарної служби заплановані кінопокази для затриманих і засуджених осіб у пенітенціарних установах Рівненської області. Крім того, на початку грудня проводитимуться відкриті покази для всіх бажаючих у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці. Детальніше про них анонсуватиметься пізніше.

Заступник начальника управління Державної пенітенціарної служби в Рівненській області Юрій Омельчук підкреслив особливу важливість фестивалю для затриманих і засуджених осіб у пенітенціарних установах. Адже перегляди таких фільмів з їх обговореннями є однією з форм перевиховання цієї категорії людей. Це спонукає більшість з них переосмислити свою поведінку, щоб у майбутньому стати рівноправними членами суспільства і не скоювати надалі правопорушень чи злочинів.

В цьому аспекті регіональний координатор із зв’язків з громадськістю Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Вячеслав Свірець пригадав досить показовий випадок, який трапився під час минулорічного фестивалю в Городищенській виправній колонії. Тоді після перегляду фільму «Євромайдан. Чорновий монтаж» деякі в’язні цієї колонії навіть просили посприяти їм на законодавчому рівні, щоб вони мали можливість внести свій вклад у захист нашої держави від агресора та воювати в зоні АТО.

Начальник Головного територіального управління юстиції в Рівненській області Іванна Смачило зазначила, що, на жаль, у нас поки досить низький рівень довіри громадян у те, що вони в повній мірі можуть реалізувати чи захистити свої права. Тому на сьогодні завданням кожного чиновника є робити все можливе для того, щоб така довіра з кожним днем зростала.

Одразу після прес-конференції відбувся перший відкритий показ у рамках цьогорічного фестивалю. Присутні переглянули кінострічку «Пост Майдан». Серед інших фільмів, котрі планується показувати на Рівненщині цього року, «Ґабріель повідомляє з чемпіонату світу», «Цап за голос», «Точка відліку», «Нульовий вплив», «Медик іде останньою» та інші.

Довідка. Мета Мандрівного фестивалю – сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Місія Мандрівного фестивалю: Ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким чином ми сприяємо розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. Реалізуючи нашу місію, ми сприяємо популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Організатори: Українська Гельсінська спілка з прав людини, ГО «Південь», Херсонський обласний фонд милосердя і здоров’я, ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».

Партнери: Державне агентство України з питань кіно та Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини.

Докладніше з програмою регіональних показів можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA www.traveling.docudays.org.ua.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.