П'ятниця, 04 Грудень 2020


Школярі Рівненщини дивилися фільми в рамках ХІІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, який наразі проходить у нашій області, і ділилися своїми поглядами на недитячі життєві ситуації та проблеми.

З фестивальними показами представники РОГО «Комітет виборців України» – регіонального партнера Docudays UA у Рівненській області – днями завітали вже до 5 шкіл: Пісківської ЗОШ Костопільського району, Костопільської ЗОШ №2, Повчанської і Тараканівської ЗОШ Дубенського району та Рівненського економіко-правового ліцею. Учні цих навчальних закладів мали змогу на вибір побачити два фільми: «Ґабріель повідомляє з чемпіонату світу» і «Цап за голос».

У першій стрічці розповідається про бразильського підлітка Ґабріеля Матоса. Він, бачачи соціальну та економічну несправедливість, яка була в його рідному місті під час підготовки та проведення Чемпіонату світу з футболу 2014 року, своєю активною життєвою позицією і діяльністю намагався захистити свої права і права всіх мешканців громади. Зокрема, завдяки проведеним ним та його однодумцями заходам вдалося зберегти частину будинків від знесення. Після перегляду цієї стрічки учні усвідомлювали, що не можна терпіти несправедливість у житті, боротися проти неї, відстоювати свої права, не чекаючи на те, що хтось інший вирішить все за них.

Фільм «Цап за голос» розповідає про перипетії виборів учнівського президента однієї зі шкіл у Кенії. Незважаючи на те, що це лише шкільні вибори, в стрічці учні як майбутні виборці мали можливість побачити всі основні етапи сучасного виборчого процесу: офіційне оголошення початку виборів, висування кандидатів, робота виборчих штабів, пошук коштів на передвиборну кампанію, агітація, підкуп виборців, день голосування й оголошення результатів. Школярі дійшли висновку, що підкуп виборців не завжди є дієвим способом перемоги на виборах. Більше шансів перемогти має той кандидат, який уже є успішним у суспільстві та вміє креативно і різносторонньо переконувати голосувати за саме нього.

Нагадаємо, що ХІІ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA розпочався на Рівненщині 24 листопада і триватиме до 12 грудня 2015 року. В його рамках планується провести не менше 14 показів та обговорень фільмів у вищих навчальних закладах, коледжах, школах, бібліотеках області. Завдяки співпраці з управлінням Державної пенітенціарної служби 3-4 грудня відбудуться кінопокази для затриманих і засуджених осіб у чотирьох пенітенціарних установах Рівненщини.

А вже з наступного тижня – 7, 8, 9 і 12 грудня – проводитимуться відкриті покази для всіх бажаючих у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці. Детальніше про них анонсуватиметься пізніше.

Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні.

 

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.