Субота, 05 Грудень 2020


Рівненщину відвідали представники Посольства Республіки Білорусь в Україні – перший секретар Герман Пузирний та радник з торгівельно-економічних питань Валерій Гурин.

Під час зустрічі з першим заступником голови облдержадміністрації Юрієм Приварським представники Посольства обговорили додаткові шляхи двосторонньої співпраці.

«Ми хочемо віднайти нові точки дотику з Україною, у тому числі з Рівненською областю. Україна для нас – стратегічний партнер, країна входить у трійку основних торгових партнерів. Водночас ми для України – п’яті. Тому Білорусь зацікавлена у нарощенні співпраці», - наголосив Герман Пузирний.

«Білорусь – один із важливих торговельних партнерів Рівненської області, - зазначив Юрій Приварський. - У січні-вересні 2015 року питома вага Білорусії в зовнішньоторговельному обороті товарами склала трохи більше 4 %. Серед товарів експорту-імпорту найчастіше значиться хімічна продукція».

Разом з тим, оборот торгівлі між Рівненщиною і Білоруссю зменшився. У порівнянні з минулим роком, область більше, ніж на половину знизила зовнішньоторговельні обороти із сусідньою країною. Рівненщина наразі більше орієнтована на європейські ринки та товари.

Разом з тим, однією з галузей, де можлива потенційна співпраця, – сільське господарство.

Так, для рівненських аграріїв білоруси пропонують сільськогосподарську техніку, енергоефективне обладнання на умовах кредитування.

«Білоруські виробники техніки готові активізувати продажі на українському ринку. Також наші дилери згодні провести для вас презентацію нашої продукції – зокрема, мінеральних продуктів», - відзначив Валерій Гурин.

У рамках робочої зустрічі представники Посольства також побували в Рівненській торгово-промисловій палаті.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.