Четвер, 05 Серпень 2021


15 грудня, припинено діяльність шляхом реорганізації 2 міських, 12 районних та 3 міжрайонних прокуратур Рівненської області. Це відбулося у зв'язку з набуттям чинності нового Закону України «Про прокуратуру», в рамках якого триває процес системного реформування органів прокуратури України. 

Тож в її штаті створено такі 4 місцеві прокуратури:

Дубенська місцева прокуратура  (включає Млинівський та Радивилівський відділи), яку очолюватиме Василь Мартинюк. Новопризначений керівник місцевої прокуратури працює в органах прокуратури з 2007 року, останні 2 роки працював на посаді начальника управління представництва, захисту інтересів громадян та держави в суді Рівненської обласної прокуратури. У рейтинговому списку після двох етапів Мартинюк займав третє місце, однак після співбесіди перемістився вже на перше.

Здолбунівська місцева прокуратура (Костопільський, Острозький, Гощанський, Корецький відділи), на чолі якої стоятиме Григорій Нижник. Новий здолбунівський прокурор має десятирічний досвід роботи в органах прокуратури. Обіймав посади помічника прокурора району, керівника структурних підрозділів прокуратури Рівненської області різних напрямків. До призначення на нову посаду очолював прокуратуру м. Кузнецовськ. Григорій Нижник в рейтинговому списку після двох етапів відбору також займав третє місце, а після співбесіди дивним чином перемістився на перше.

Рівненська місцева прокуратура, буде підпорядкована Володимиру Самардаку, який до цього керував одним із відділів в обласній прокуратурі.

Сарненська місцева прокуратура (Зарічненський, Кузнецовський, Березнівський, Володимирецький, Дубровицький, Рокитнівський відділи), на чолі із Вадимом Топольським, який до цього очолював Березнівську районну прокуратуру. Ще дивніша ситуація з призначенням саме Топольського керівником у Сарненській прокуратурі. Адже за результатами двох етапів відбору він займав далеко на найкраще місце - 12-е, але після співбесіди комісія визначила його на перше місце.

Отже, ознайомившись зі списком керівників місцевих прокуратур можна дійти висновку що, відбір, по суті, перетворився на перетасовку діючих співробітників регіональних підрозділів, а нечисленні зовнішні кандидати практично розчинилися до кінця конкурсу. Жодного зовнішнього кандидата не призначено на посаду керівника місцевих прокуратур.

З вищезазначеного можна зробити висновок, що реформування місцевих прокуратур на Рівненщині - це фарс, а не реформа. 

Адже як видно з результатів відбору - все у нас робиться, як завжди, за принципом - кращих з гірших. Але навіть і це, напевно, не найголовніший принцип, адже вибирали в основному тих, хто добре знає, як працює нинішня система прокуратури, очевидно, щоб вона і далі продовжувала працювати без збоїв і приносила прибуток.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.