Четвер, 21 Січень 2021


Заступник голови Рівненської облдержадміністрації Олександр Савчук зустрівся із юними винахідниками: учнем-членом Рівненської Малої академії наук Павлом Стельмахом та вихованцем Рівненського обласного ліцею-інтернату Олегом Пархомчуком.

Заступник голови Рівненської облдержадміністрації Олександр Савчук зустрівся із юними винахідниками: учнем-членом Рівненської Малої академії наук Павлом Стельмахом та вихованцем Рівненського обласного ліцею-інтернату Олегом Пархомчуком.

Хлопці є авторами військових винаходів – куленепробивної каски та пристрою для швидкого заряджання АК.

Юні винахідники разом зі своїми наставниками звернулися до Олександра Савчука із проханням посприяти впровадженню їхніх винаходів у масове виробництво на підприємствах оборонної промисловості України.

Так, семикласник Павло Стельмах, котрий працював разом із відомим вченим Віктором Вернадським, винайшов для бійців АТО унікальну каску. Її кулі не пробивають, а відбиваються. Увесь секрет каски у поверхні, котра є рельєфною. Винахід школяра вже запатентований.

Прилад іншого хлопця, Олега Пархомчука, – для швидкого заряджання магазину автомата Калашникова. Це дерев’яна дошка з округлим заглибленням для патронів, які спеціальним знаряддям запресовуються в магазин. За допомогою такого приладу можна майже втричі скоротити час заряджання магазину АК – до 15 секунд (норматив 30-35 секунд).

Олександр Савчук оцінив переваги виробів та наголосив: «Такі винаходи дуже корисні для Збройних Сил України, зокрема, у зоні АТО, адже можуть врятувати не одне життя. У зв’язку з цим ми плануємо офіційно звернутися до вищих органів влади, аби таким чином у Києві пришвидшити розгляд впровадження на практиці цих винаходів».

Також, за словами Олександра Савчука, найближчим часом в облдержадміністрації організують зустріч із військовими та місцевими підприємцями, котрі працюють із деревом, аби виготовити декілька комплектів для швидкого заряджання магазину АК та передати на передову. Такі прилади, переконаний заступник голови ОДА, мають бути на кожному блокпосту, КПП та частині.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.