П'ятниця, 05 Березень 2021


Про це народний депутат від Блоку Петра Порошенка Василь Яніцький сказав у інтерв’ю газеті “Україна Молода”, коментуючи затримання cпівробітниками СБУ, спільно з прокуратурою, помічника судді одного з судів Рівненської області та посадовця Бориспільської митниці під час спроби збути незаконно видобутий бурштин.

Чиновники призначили зустріч із потенційним покупцем на одній з автомобільних заправних станцій на трасі Київ—Одеса. За попередньою оцінкою, у них було вилучено «сонячного каміння» на понад 75 тисяч гривень.

Ця інформація, оприлюднена прес-службою СБУ, знову збурила інтерес до проблеми нелегального видобутку бурштину. Після піднятої влітку цього року журналістами викривальної хвилі про бурштинові «клондайки» та публічної обіцянки Петра Порошенка за два тижні врегулювати ситуацію, ця тема лише вряди-годи зринала у пресі. І то лише тоді, коли мовчати вже не було як — як у випадку з масовим протистоянням бурштинників у Маневицькому районі на Волині.

Як кажуть жителі «бурштинових районів», після місячного літнього затишшя промисел відновився з новою силою. З’явилася у «бурштинових краях» і нова тенденція: там по селах масово прописуються старателі з інших регіонів, тож найближчим часом кількість жителів може збільшитися ледь не у півтора раза. Причиною цього стали чутки, що невдовзі Закон «Про видобування та реалізацію бурштину» таки буде прийнято в остаточній редакції, за якою пріоритет у старательстві віддаватимуть місцевим жителям. Цей законопроект ще у квітні було проголосовано в першому читанні, а у жовтні документ пройшов усі комітети перед другим читанням.

«Ми сподіваємося, що вже найближчим часом це питання буде вирішене. Є такі тенденції, оскільки, в проекті держбюджету на наступний рік уже закладена сума, на яку планується поповнити дохід держави, у розмірі 1,5 млрд. грн. за рахунок рентної плати за користування надрами для видобування бурштину. Розмір такої рентної плати закладено в змінах до Податкового кодексу України, він становить 25% від вартості такої товарної продукції. Тобто, очікується, що бурштину буде продано щонайменше на 6 млрд. грн. А для цього потрібен Закон», -— пояснює «УМ» один з авторів Закону «Про видобування та реалізацію бурштину», народний депутат від Рівненщини Василь Яніцький.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.