Середа, 03 Березень 2021


У "бурштинових районах" Рівненщини з'явилася нова тенденція: по селах масово прописуються старателі з інших регіонів, тож найближчим часом кількість жителів може збільшитися ледь не у півтора раза. Причиною цього стали чутки, що невдовзі Закон "Про видобування та реалізацію бурштину" таки буде прийнято в остаточній редакції, за якою пріоритет у старательстві віддаватимуть місцевим жителям.

Цей законопроект ще у квітні було проголосовано в першому читанні, а у жовтні документ пройшов усі комітети перед другим читанням. 

«Ми сподіваємося, що вже найближчим часом це питання буде вирішене. Є такі тенденції, оскільки в проекті держбюджету на наступний рік уже закладена сума, на яку планується поповнити дохід держави, у розмірі 1,5 млрд. грн. за рахунок рентної плати за користування надрами для видобування бурштину. Розмір такої рентної плати закладено в змінах до Податкового кодексу України, він становить 25% від вартості такої товарної продукції. Тобто, очікується, що бурштину буде продано щонайменше на 6 млрд. грн. А для цього потрібен Закон», - пояснює один з авторів Закону "Про видобування та реалізацію бурштину", народний депутат України, член фракції "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" Василь Яніцький.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.