Неділя, 17 Січень 2021


Минулого року на Рівненщині зафіксоване значне скорочення споживання природного газу всіма категоріями споживачів. За 12 місяців 2015 року споживачі регіону використали 448 млн куб. м газу. Для порівняння: обсяг споживання газу споживачами Рівненщини у 2012 році становив 697,4 млн куб. м газу, а у 2010 році 729,4 млн куб. м.

Зменшення обсягів розподілу природного газу призвело до недоотримання «Рівнегазом» у 2015 році близько 61 млн грн тарифних надходжень. Для компанії саме тарифна виручка є основним джерелом фінансування робіт з модернізації, обслуговування газотранспортної системи області. До того ж падіння обсягів споживання природного газу не зменшує потребу в витратах на обслуговування газових мереж.  При тому, що обсяг споживання природного газу зменшується, протяжність газопроводів та кількість споживачів – ні. Такий дисбаланс призводить до дефіциту коштів, необхідних для модернізації та обслуговування газових мереж регіону.

Окрім тарифу на розподіл газу, що складає 86,90 копійок з одного протранспортованого кубометра, «Рівнегаз» більше джерел доходів не має, а коштів, які підприємство отримує зі свого тарифу, вистачає лише на утримання газотранспортної системи в робочому стані, - говорить перший заступник голови правління ПАТ «Рівнегаз» Віктор Осницький.

Незважаючи на те, що тариф в 2015 році був кілька разів переглянутий НКРЕКП, він все одно повною мірою не адаптований під ті процеси та умови, в яких доводиться працювати рівненським газовикам і це в перспективі може поставити під загрозу надійне та безаварійне газопостачання регіону. Єдиним виходом із цієї ситуації є коригування тарифів на транспортування природного газу у сторону збільшення.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.