П'ятниця, 03 Липня 2020


Сьогодні, на сайті Президента України оприлюднено електронну петиції з вимогою зупинити незаконний видобуток бурштину на Поліссі. Автором петиції є костопільський громадський активіст Іван Швая.

Для того аби петиція була розглянута Петром Порошенком необхідно зібрати 25 000 підписів громадян України.

"Пане Президенте!

Без участі експертів можна зрозуміти, що на Поліссі сталась екологічна катастрофа спричинена діяльністю людей. Кількість гектарів знищених лісів та земель вже пішла на сотні. Втрата потенційного прибутку до бюджету регіону та країни оцінюється у сотні мільйонів доларів США. Потенційні втрати на відновлення території будуть оцінюватись у стільки ж. Причина всьому - безконтрольний, "кришований" владою, поліцією та СБУ видобуток бурштину. Місцеве населення вже без страху відкрито у соцмережах хизується незаконним збагаченням. Медіа постійно показують на всю Україну масштаби катастрофи та беззаконня. Місцева влада навколо даної проблеми займається популізмом, але аж ніяк не конкретними рішучими діями.

Костопільський осередок ВМГО "Фундація Регіональних Ініціатив" звертається з проханням повністю зупинити будь-яку діяльність на територіях видобутку бурштину на Рівненщині. Задіяти для цього підрозділи ЗСУ. Оцінити масштаб завданих збитків. Усі ці дії провести із обов'язковим залученням ЗМІ та громадськості. Встановити тимчасовий мараторій на будь-як роботи з підготовки та видобутку надр до прийняття необхідних законів. До порядку денного ВРУ внести першочерговим питання обговорення та прийняття відповідних законів", - йдеться в петиції.

В перші години оприлюднення петиції її підтримало близько 30-ти чоловік.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.