Субота, 04 Липня 2020


Радикальна партія звинуватила голову Рівненської ОДА Віталія Чугуннікова у покриванні незаконного видобутку бурштину, він же в свою чергу називає їх «політичними авантюристами». Віталій Чугунніков не заперечує, що його колишній помічник Олександр Тимченко причетний до ТОВ «Надра-Спецленд Ресурси», яке хотіло 35 тис. га на Березнівщині для геологічного вивчення бурштинових покладів, проте називає його бізнесменом, який працює у законному руслі. Про це він повідомив в коментарі виданню "Рівне вечірнє".

 — Я працював у бізнесі, у мене велике коло спілкування, тож був Тимченко моїм помічником чи ні — жодного значення немає, — зазначив п.Чугунніков. — Нам потрібно легалізувати видобуток бурштину. Погляньте, що робиться в області — стихійний видобуток, який неможливо зупинити. Даю постійні вказівки правоохоронним органам боротися з цим, але поліція нічого зробити не може, оскільки у стані реформування нині, нема кому виїжджати. Треба ж якимось чином це закінчувати. А вихід із цієї ситуації — легальний видобуток. Я постійно кажу: потрібно запускати усі фірми в область, незалежно наші вони чи ні. Головне, щоб у них були в порядку документи, щоб вони були готові інвестувати у розвідку та видобування і працювати відкрито. У нас же в дохідній частині держбюджету 1,5 млрд. грн. закладено доходів від ренти за видобуток бурштину. Потрібно навчитися читати матчастину і розуміти, що таке геологічне вивчення. Фірма проводить розвідку методом буріння, рахує промислові запаси. Держава цього зробити не може, тому повинні інвестори вкладати кошти. Чому можна давати і 30 тис. гектарів? Тому що після вивчення може виявитися, що бурштин є тільки на 10. Вивчивши, фірма купить ліцензію і візьме в оренду землю вже не на тисячі гектарів, а на гектар чи десять для видобутку бурштину, сплачуватиме нам податки та збори. Виникає враження, що в нас в області нема незаконного видобутку, а тому ми боїмось пустити легальних видобувачів.

На звинувачення радикалів у «кришуванні» незаконного видобутку бурштину в області і у тому, що до схеми причетні голови РДА, які нібито звозять зібрані по районах суми голові ОДА, п. Чугунніков відповів:

- Нехай поїдуть у північні райони і подивляться, що там робиться, яким чином можна «кришувати» стільки народу? Цікавий підхід, звісно, Радикальної партії. Але якщо вже Ковальчук про це говорить, то буду консультуватися з юристами, що робити з такими заявами. Схоже на політичний авантюризм і дрібний аферизм людини, яка за три місяця втратила довіру депутатського корпусу. Нехай собі Ляшко і радикали обирають таку позицію, якщо їм завгодно, для мене головне, щоб був лад у Рівненській області.

Щодо вимоги радикалів до президента звільнити голову Рівненської ОДА Віталій Чугунніков відповів як чиновник: «Як я можу коментувати, яке рішення прийме президент?». Проте додав, що Петро Порошенко має інформацію про те, що відбувається в області, зокрема від СБУ, а тому «знає, хто намагається «кришувати» незаконний видобуток бурштину в області».

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.