Неділя, 14 Серпень 2022


ГУ ДФС у Рівненській області повідомляє, що до 31 березня 2019 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України лікарських засобів, внесених до Державного реєстру лікарських засобів, медичних виробів, внесених до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення та/або введених в обіг відповідно до законодавства у сфері технічного регулювання та оцінки відповідності. 

Це передбачено пунктом 38 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України. 

Звільнення від оподаткування ПДВ, передбачене цим пунктом, застосовується, якщо ввезення здійснюється на підставі договорів із спеціалізованими організаціями, що здійснюють закупівлі, укладених на виконання угод між Міністерством охорони здоров'я України (далі - МОЗ), та відповідною спеціалізованою організацією, що здійснює закупівлі, у межах виконання бюджетних програм із забезпечення медичних заходів державних програм та/або комплексних заходів програмного характеру у сфері охорони здоров'я. 

Порядок ввезення, постачання і цільового використання лікарських засобів, медичних виробів, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 року № 1153 (далі - Порядок). 

Відповідно до положень Порядку МОЗ видає імпортеру довідку, що підтверджує ввезення лікарських засобів, медичних виробів на митну територію України відповідно до угод (договорів), або надсилає обґрунтовану відмову у письмовій формі. 

Вказана довідка оформлюється у трьох примірниках, підписується уповноваженою особою МОЗ та скріплюється гербовою печаткою. Один примірник довідки залишається в МОЗ, два примірники видаються імпортеру, один з яких подається до органу фіскальної служби під час митного оформлення лікарських засобів, медичних виробів, другий - залишається в імпортера. 
Більш детально з цим роз‘ясненням можна ознайомитися у листі ДФС України від 22.02.2016 року №6212/7/99-99-25-01-01-17 «Про особливості митного оформлення». 

 

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.