Субота, 05 Грудень 2020


У складі Рівненської АЕС більше року функціонує відділ, завданням якого є запобігання та протидія корупції. Його створення стало реалізацією на РАЕС політики держави, профільного міністерства та Компанії. Комплаєнс-політика, кодекс корпоративної етики «Енергоатому», які базуються на принципі неприйнятності корупції у будь-яких проявах, спрямовані на мінімізацію правових та репутаційних ризиків.

Начальник відділу запобігання та протидії корупції РАЕС Вадим Омелич бачить головне завдання відділу у роз’яснювальній роботі щодо вимог антикорупційного законодавства, профілактиці корупційних правопорушень. Так, на офіційній сторінці Рівненської АЕС в мережі Інтернет з’явилася нова рубрика з інформацію на відповідну тематику - методичними рекомендаціями, роз’ясненнями застосування антикорупційного законодавства. У програму підвищення кваліфікації персоналу включено вивчення вимог антикорупційного законодавства та Антикорупційної програми Компанії, планом заходів передбачено виховне навчання молоді у профтехучилищі РАЕС.

Впродовж року для інформування про можливі факти корупційних дій працівників електростанції на РАЕС діє скринька довіри та телефон довіри, всі повідомлення, включаючи анонімні, підлягають перевірці на відповідність. За кожним фактом комісійно, із залученням керівництва електростанції, фахівців відділу кадрів, юридичного відділу, приймаються рішення.

Чималу роботу проведено у руслі впорядкування конфлікту інтересів, адже однією з вимог антикорупційного законодавства є недопущення конфлікту інтересів у посадових осіб. Слід зауважити, що найбільше повідомлень на скриньку довіри стосувалося саме родинних зв’язків на підприємстві. Наразі, спільно з відділом кадрів, ситуацію виправлено. Також, разом з фахівцями відділу кадрів проводиться робота і з питань формування кадрового резерву та діяльність із забезпечення подання декларацій суб’єктами декларування у ВП РАЕС.

– Ми намагаємось переломити менталітет наших працівників, які б підсвідомо розуміли негатив поняття «корупція», чітко уявляли види та прояви корупції, а також розуміли свої обов’язки та відповідальність, – підкреслює Вадим Омелич. – Спеціалісти нашого відділу роблять усе можливе для ліквідації передумов для виникнення будь-яких проявів корупції.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.