Четвер, 28 Січень 2021


Як перестати втрачати кошти платників податків, яких і так вкрай не вистачає? Нижче хочу навести приклад, конкретної проблемної ситуації та шляхів виходу з неї.

Керівник проекту Святослав Клічук. Усі фото Анни Калаур "4 влада"

В рамках діяльності по проекту “За чесний тендер на Рівненщині та Волині” нам вдалося скасувати незаконний тендер одного з управлінь Рівненської ОДА. Якщо коротко, суть така: оголошено державну закупівлю на реконструкції їдальні в с.Городище у садочок, виграла фірма з пропозицією в 5,9 млн.грн. Але за листом СБУ (певне стратегічна їдальня, що аж СБУ слідкує), по формальним причинам фірму викинули, тендер скасували, потім провели “по-новому”, і “найкраща” пропозиція уже була 7,3 млн, тобто на 1,4 млн. дорожче. Економічна безпека країни збережена, самі бачите. А виграла фірма, яка, як би це вірно сказати, дуже часто виграє тендери у цього замовника, без особливої конкуренції.

Активний учасник семінару, власник "Домової служби" Валерій Гусак

ГІ “За чесний тендер”, за допомогою народного депутата Олександра Черненка, рішенням Держфініспекції цей повторий тендер скасовує, знайшовши недотримання вимог ч.3 ст. 17, ч.4 ст. 22 Закону України «Про здійснення державних закупівель» в редакції від 30.09.2015 року, що призвело до оформлення документації конкурсних торгів з порушеннями законодавства про здійснення державних закупівель.  На нашу думку так прописана документація могла обмежити конкуренцію.

Юрист проекту Мирослава Примак

І тепер ключове питання - а далі що? Якщо тендер таки знову буде проведено, то є два варіанти розвитку подій: 1) проводять як завжди, виграє хто завжди, ще й за дорожчою ціною. В результаті діяльність громадських активістів можна називати шкідливою. 2) На тендері є реальна конкуренція, фірми змагаються за клієнта, пропонують кращу якість та ціну. Хоча б ті ж 5,9 млн.грн., які були на початку. Тоді діяльність ГІ “За чесний тендер” є корисною, а кошти платників податків, тобто усіх нас з вами, витрачаються ефективно.

Партнер проекту, Микола Бляшин, "Адвокатське бюро Миколи Бляшина"

Ключове питання, як зробити, аби бізнес пішов на цей та інші тендери. Для цього потрібно аби: 1. Бізнес мав необхідні знання та навики для участі в тендерах. 2. Підприємці повірили у можливість виграти чесно. 3. Були гарантії, що кошти заплатять більш-менш вчасно. 4. Були гарантії, що правоохоронні органи не захочуть “подоїти” переможця.

Василь Бляшин, "Теплогазбуд"

За останні 2 тижні, в рамках проекту “За чесний тендер на Рівненщині та Волині”, за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження” ми провели 2 навчальних семінари для бізнесу по державним закупівлям. Участь взяло більше 60 учасників. Незабаром плануємо 8-годинний семінар.  Сподіваємося зі знаннями хоча б частково ми допомогли.

Допоможемо і з контролем над процедурою проведення закупівель, і з пост-моніторингом. Є домовленість з ОДА, що наші пропозиції та зауваження будуть почуті. Тому по пп 2-4 я надія, що все буде добре.

Тепер час бізнесу долучатися до змін в країні, я вірю, усе це можливо.

Святослав Клічук, керівник ГІ “За чесний тендер”, голова правління ГО “Рівненський центр “Соціальне партнерство”

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.