Вівторок, 27 Жовтень 2020


Сумні 30-річні роковини найбільшої техногенної катастрофи сучасності – аварії на Чорнобильській АЕС, народний депутат від БПП "Солідарність" Василь Яніцький зустрів у товаристві ліквідаторів аварії із Зарічненського та Дубровицького району. 

На заході-реквіємі, присвяченому вшануванню живих та померлих учасників ліквідації наслідків катастрофи в Зарічному та Дубровиці, з болем згадували про сумнозвісні події, низько вклонялися ліквідаторам та висловлювали щирі слова захоплення їхнім подвигом. Ці люди боролися з невидимим ворогом, але його зло було не менш жахливим, ніж кулі та снаряди. Багато наших земляків, отримавши великі дози опромінення, втратили здоров’я, стали інвалідами. А багато з них відійшли у вічність…

- Щиро вклоняюся за вашу мужність та самопожертву, - сказав, виступаючи перед ліквідаторами, Василь Яніцький. – Ваш подвиг був в ім’я майбутнього цілих поколінь, адже наслідки аварії були б у стократ страшнішими, якби не ви. На жаль, з часом забувають про цю трагедію, про тих, хто віддав здоров’я, щоб мінімізувати радіаційне опромінення. Не ведеться жодного моніторингу екологічної ситуації та стану здоров’я населення. Не фінансуються програми по оздоровленню грунтів, згорнуті програми оздоровлення дітей.

До речі, невирішення питання легального видобутку бурштину привело до додаткових проблем: старателі, разом з сонячним каменем, вивернули на поверхню радіоактивний цезій та стронцій, тобто маємо вторинне потужне опромінення.

Змушений констатувати, що ми у Верховній Раді провалили голосування за подолання вето президента на Закон, що повинен повернути пільги та соціальні гарантії ліквідаторам та людям, які проживають на забруднених територіях. Але я впевнений, що у вересні ми повернемося до цього Закону, особисто я буду добиватися його прийняття. Вважаю, що 1,5 млрд. гривень на ці програми можна відшукати в державному бюджеті України, потрібна лише добра воля депутатів. 

Разом із керівництвом Зарічненського та Дубровицького районів, представниками громадськості та ліквідаторами, депутат поклав квіти до монументів жертвам Чорнобильської катастрофи. Від благодійного фонду «Наш край» Василь Петрович надав матеріальну допомогу ліквідаторам.

Також відбулося неформальне спілкування, де люди розповіли про медичні і соціальні проблеми, з якими доводиться стикатися. 

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.