Неділя, 05 Липня 2020


Чи знають водії, які працюють на пасажирських маршрутах, про належні їм додаткові дні відпустки, і чи всі керівники підприємств-перевізників сумлінно виконують цю законодавчу норму? На жаль, після проведених перевірок фахівці Управління Держпраці у Рівненській області не можуть дати ствердної відповіді на це запитання.

Не всі керівники підприємств Рівненщини, які спеціалізуються на пасажирських перевезеннях, знають чи мають бажання дотримуватися вимог трудового законодавства. Зокрема,  порушення стосується надання додаткових відпусток за особливий характер праці водіїв до 7 календарних днів. Ці умови повинні бути вписані в колективних або трудових договорах  на підставі статті 8 Закону України «Про відпустки» та статті 76 КЗпП України.

Стаття 8. Щорічна  додаткова відпустка за особливий характер  праці та її тривалість     (Стаття 8 вводиться в дію з 1 січня 1998 року згідно з  Постановою ВР N 505/96-ВР від  15.11.96).

Щорічна додаткова  відпустка  за  особливий  характер   праці надається:

1) окремим  категоріям  працівників,  робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням  або виконується  в  особливих  природних  географічних  і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я,  - тривалістю до 35 календарних  днів  за  Списком виробництв,  робіт,  професій і посад, затверджуваним Кабінетом Міністрів України;

2) працівникам з ненормованим робочим днем - тривалістю до  7 календарних  днів  згідно  із списками посад,  робіт та професій, визначених колективним договором, угодою.      Конкретна тривалість   щорічної   додаткової   відпустки   за особливий  характер  праці  встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах. 

Кодекс Законів про працю України (КЗпП):

Стаття 76. Щорічні додаткові відпустки та їх тривалість

Щорічні додаткові відпустки надаються працівникам:

-    за роботу із шкідливими і важкими умовами праці;
-    за особливий характер праці;
-    в інших випадках, передбачених законодавством.

Тривалість щорічних додаткових відпусток, умови та порядок їх надання встановлюються нормативно-правовими актами України.

 

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.