Понеділок, 06 Квітень 2020


Більше трьох місяців студенти та викладачі Острозького вищого професійного училища не отримують заробітної плати. Вирішити цю проблеми мають депутати Рівненської обласної ради, які вже 17 червня планують зібратися на сесію та ухвалити зміни до бюджету області та виділити кошти для погашення заборгованості. Однак як стало відомо нашому виданню, представники Радикальної партії Олега Ляшка планують зірвати сесію, адже окрім змін до бюджету депутати облради планують відмовити їхньому представнику в поновлені на посаді голови обласної ради.

Ухвалюючи Закон України «Про державний бюджет на 2016 рік» депутати Верховної ради вирішили не виділяти кошти на утримання закладів професійної освіти. Вони зобов’язали місцеві органи влади або реорганізувати такі заклади, або утримувати їх за рахунок місцевих бюджетів. Таким чином в переважній більшості районів нашої області саме місцеві ради в своїх бюджетах передбачили кошти на заробітну плату, стипендію та сплату комунальних платежів місцевим ПТУ. 

Однак Острозька міська рада, зіславшись на недостатню кількість коштів в бюджеті, відмовилася фінансувати Острозьке вище професійне училище в повному обсязі. Після тривалих вмовлянь керівництва області депутати Острозької міської ради таки виділили 500 тисяч для часткового погашення заборгованості, однак цих коштів вистачило лише на два місяці роботи закладу. Таким чином з березня 2016 року ані викладачі, ані студенти закладу заробітних плат чи стипендій не отримували.

Втрутитися в ситуацію вирішили на обласному рівні. На найближчу сесію обласної ради, яка має відбутися 17 червня вноситися проект змін до бюджету області, з якого, за ініціативи обласного управління освіти, передбачається виділити більше мільйона гривень для погашення заборгованості.

"500 тисяч гривень наприкінці травня отримало ДПТНЗ «Острозьке вище професійне училище»  з міського бюджету  Острога. Ці кошти спрямовано на  оплату заробітної плати працівникам закладу за квітень місяць. Під час найближчої  сесії , яка запланована на 17 червня, депутати обласної ради  планують виділити 1 мільйон 200 тисяч гривень для закладу. Цих коштів вистачить аби погасити борг по заробітній платі колективу, оплатити комунальні послуги  та виплатити стипендії учням по травень  місяць включно", - пояснює начальник обласного управління освіти Таргонський Григорій Миколайович.

Однак дане рішення може опинитися під загрозою. Адже на тій же сесії депутати обласної ради планують відмовити у поновлені на посаді голови обласної ради пану Ковальчуку. Нагадаємо, що вже більше двох місяців точиться суперечка навколо посади голови обласної ради. На березневій сесії депутати облради більшістю голосів відправили у відставку представника радикальної партії Володимира Ковальчука. Він не погодився з даним рішенням та звернувся до суду. Останній задовольнив звернення Ковальчука і зобов’язав депутатів поновити Володимира Олександровича на посаді. Власне питання поновлення Ковальчука і виноситься на сесію 17 червня. 

Наразі в колуарах обласної ради ширяться чутки, що через відверто викликаючи поведінку Ковальчука а також образи, які він неодноразово виказував в бік депутатського корпусу, обласні обранці налаштовані провалити голосування. Тож аби цього не допустити Ковальчук та його соратники намагатимуться зірвати засідання сесії, аби депутати не змогли розглянути жодного питання. З цією метою, а також для тиску на депутатів, як подейкують в коридорах влади, на Рівненщину завітав депутатський «десант» у складі трьох депутатів Верховної ради: панів Ігоря Мосійчука, Андрія Лозового та Євгена Дейдея. Як розповідають саме ці депутати мають влаштувати шоу на сесії та зірвати її.

Тож чи стануть заручниками амбіцій Володимира Ковальчука працівники Острозького вищого професійного училища покаже час, але не потрібно забувати, що депутати обласної ради були обрані для того, щоб вирішувати проблеми громадян області, своїх виборців, а не гратися в забавки з кріслом голови обласної ради.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.