Понеділок, 18 Жовтень 2021


У 2017 році з державного бюджету для об’єднаних громад Рівненської області передбачено 69 мільйонів гривень. Їх розподілять між 18 ОТГ, що вже створені на Рівненщині упродовж останніх двох років. Про це під час засідання регіональної платформи «Децентралізація, зміни в законодавстві – можливості для активізації процесів формування спроможних громад» повідомив народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олександр Дехтярчук.

За словами народного депутата ці кошти громади зможуть використати на інфраструктурні проекти – ремонт доріг, шкіл, освітлення, закупівлю транспорту.

Разом з тим, Олександр Дехтярчук закликав об’єднані громади самостійно працювати у пошуку коштів та подавати заявки на Державний фонд регіонального розвитку та до участі у грантових проектах. 

«У об’єднаних територіальних громад є можливість вводити посади проектних менеджерів. Наразі, 3 громади на Рівненщині  – Козинська, Радивилівська та Мирогощанська - вже готують проекти на конкурс у масштабному грантовому проекті «SIDA» із побудови ЦНАПів», - зазначив Олександр Дехтярчук.

Під час засідання «децентралізаційної» платформи голів ОТГ ознайомили із новинками законодавства, завдяки яким перед громадами відкрилися нові можливості. Це, зокрема, законопроект №4772, який спрощує утворення громад шляхом дооб’єднання. Статус старост чітко визначено Законом № 4110.

Прийнято проект Закону України №2489,який дасть можливість залучати компетентних осіб до роботи в органах місцевого самоврядування, і які обиратимуться на конкурсі та отримуватимуть гідну оплату праці. Це логічне продовження реформування державної служби.  

На розгляді Верховної Ради України перебуває законопроект щодо об’єднання громад, розташованих на територіях суміжних районів.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.