П'ятниця, 23 Квітень 2021


Ранок 13 жовтня розпочався незвично для десятків державних мужів, військових, ветеранів АТО, науковців, освітян і політиків. Напередодні великого свята Покрови Пресвятої Богородиці ці люди вперше зустрілися разом за Молитовним сніданком.

Традицію, яка існує в парламентах понад 100 країн світу, на належному рівні вирішив започаткувати і у нашій області голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.

«Сьогоднішній Молитовний сніданок, в першу чергу, це можливість зібрати дійсно добірне товариство людей, які представляють Україну на різних рівнях управління і у різних сферах діяльності, сісти разом та поспілкуватись. Але в основу цього покладено молитву за Рівненщину, за нашу країну, життя людей, які проживають тут і вирішення всіх проблемних питань та викликів, які перед нами стоять. Щасливий, бо бачу, що мета досягнута, а всі запрошені відгукнулись з задоволенням», - зазначив Олексій Муляренко.

Важливо, що Молитовний сніданок об’єднав представників усіх релігійних конфесій: православні, греко-католики, римо-католики і протестанти.

Відкрив цей духовний захід Архієпископ Рівненський та Острозький Іларіон, який проголосив молитву: «Благослови своєю мудрістю і дай успіх нашій країні, щоб ми, як християни, вивчали Боже слово і по ньому поступали. Почуй нашу молитву, бо ми молимося!».

Важливість і цінність саме такого формату зустрічі пояснює народний депутат України Павло Унгурян, адже традиція Молитовних сніданків почалась відколи Ісус Христос нагодував своїх учнів: «Коли люди снідають одне з одним, коли люди спілкують одне з одним – це вже певна довіра. Це означає, що люди дружать, що вони спілкуються, що у них є дещо спільне».

Серед присутніх у залі були присутні координатор Українського  молитовного сніданку в США Михайло Жовнір, народні депутати від Рівненщини, ректори  провідних університетів, керівництво міста, області, силових структур,  очільників релігійних громад, а ще військових.

Були за одним столом з керівниками області і ветеран АТО з дружиною, присутні волонтери, а капелан Сергій Лучанін, який з 2015 року на передовій, узяв слово та говорив про те, що хвилює усіх:

«Ми почали молитись за єдність там, на передовій. Ця єдність є основною зброєю, якої немає у ворогів. Тої зброї не буде мати ворог, тому що він прийшов з неправдою. А на стороні неправди Бог не може бути».

Однією із мір протидії ворогу є молитва – кажуть святі отці. Тож не випадково на рівненському Молитовному сніданку говорили про християнські заповіді і мораль:

«Апостол Павло радить: «Я благаю чинити молитви, прохання, подяки за віх людей, за царів та всіх, хто при владі, щоб могли ми провадити тихе і мирне життя».

Але було би дуже добре, аби наші слуги все ж таки знали свого пана – ім’я якому Ісус Христос. Всі ми хочемо мати успіх у молитовному житті, але є біблійна основа щоб Бог почув нас і відповів на наші молитви – нам треба стояти на платформі правди, нам треба мати чисті руки і чисте серце» - звернувся до гостей старший єпископ Української церкви ХВЄ Михайло Паночко.

Присутні обговорювали важливі та болючі для нашого суспільства теми підтримки воїнів і ветеранів АТО, виховання молоді та участі Церкви у цьому процесі, ролі загальнолюдських цінностей у сучасному суспільстві. А ще Молитовний сніданок гармонійно доповнили музичними творами у виконанні Анастасії Янцур, гурту «Авен Єзер» та хору  УПЦ КП «Знамення». Вони завершили захід духовним гімном України «Боже Великий Єдиний».

Ініціатор Молитовного сніданку Олексій Муляренко переконаний, що це гарний початок нової традиції на Рівненщині і наступній зустрічі бути.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.