Неділя, 23 Лютий 2020


Новообрані голови та депутати ОТГ Рівненщини взяли участь у Форумі представників місцевих громад, який вчора, 10 листопада пройшов в Українському домі у Києві. Участь в заході взяли також Президент України Петро Порошенко, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, народні депутати, представники місцевих громад з усієї країни.

Частка бюджетних коштів, які мають залишатися у бюджетах громад, має сягати 50 відсотків – про це заявив Президент України Петро Порошенко.

«Коли я був обраний, 70 відсотків грошей залишались у центральному бюджеті, і лише 30 передавались на місця. Поступово, крок за кроком 40% у 2015 році. 2016 рік – 45%. А зараз я поставив завдання довести частку місцевих бюджетів до 50 відсотків. 50 відсотків грошей у країні має бути у громадах, для того, щоб громади мали можливість самі планувати, як далі жити», – зазначив Президент України.

«Протягом останнього року відбулися 4 виборчих кампанії. За результатами цих кампаній 261 голова новостворених ОТГ із 427 – це представники партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність”. Це – понад 60 відсотків. Такий результат означає тільки одне: люди довірили нам долю цієї реформи. Люди довірили нам майбутнє своїх громад», – зазначив народний депутат України Сергій Березенко.

Окрім того, Сергій Березенко відзначив представника від Рівненщини Леоніда Пруднікова, якого на виборах голови Ярославицької ОТГ Млинівського району підтримало 93 відсотки виборців. А партія БПП “Солідарність” матиме там 8 депутатів із 14-ти.

«Закон про співробітництво громад дає можливість невеликим громадам оптимізувати свою діяльність. Крім прийняття необхідних законопроектів для децентралізації, ще багато чого треба зробити на місцях. Отже, у новообраного голови має бути стратегія розвитку територіальної громади. Вони мають довести громаді, яка їх обрала і яка їм виказала свою довіру, що вони здатні змінити життя людей на краще. Стратегія має бути реальною, і головне, вона має об’єднати людей, аби кожна людина в селі знала, що на їхній вулиці буде відремонтовано чи зроблено той чи інший об’єкт. Люди мають знати, куди витрачаються їхні гроші. І це дуже важливо», – наголосив під час промови нардеп від Рівненщини Олександр Дехтярчук.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.