Вівторок, 31 Березень 2020

Поправка народного депутата - радикала Андрія Лозового стане справжньою проблемою досудового слідства після підписання закону Президентом. Найголовніша новела, яку необхідно обов’язково скасувати – право оскаржувати підозру.
 
Підозра є припущенням слідства. Як можна оскаржувати припущення? Така абсурдна норма лише збагатить нечесних адвокатів та суддів і зробить неможливим проведення досудового слідства, особливо у справах боротьби  з корупцією, де йдеться про великі гроші.
 
Надзвичайно шкідливою є зміна статті 242 КПК, яка визначає, що експертиза може проводитися виключно з дозволу суду. За 2016 рік було проведено 145 000 експертиз. 
 
За 9 місяців 2017 року завантаженість одного судді у Печерському суді Києва складала  2000 справ, у Подільському – 1000 справ. Якщо судам додати 145 000 запитів на проведення експертиз, вони будуть остаточно паралізовані.
 
Необхідно удосконалити механізм визначення розміру застави підозрюваним. На думку прокуратури необхідно відмовити у внесенні застави підозрюваним за статтею 368 Одержання хабаря ч. 2-3 та Статтею 368-2 Незаконне збагачення.
 
Стаття 368 ККУ Одержання хабаря: 2. Одержання хабара у великому розмірі, або службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням хабара...
 
3. Одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище…
 
Стаття 368-2 Незаконне збагачення:  Одержання службовою особою неправомірної вигоди у значному розмірі або передача нею такої вигоди близьким родичам за відсутності ознак хабарни¬цтва (незаконне збагачення).

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.