Понеділок, 06 Квітень 2020


Міжнародних зв’язків у Рівненщини стає більше. Сьогодні голова Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренко разом зі своїми заступниками приймав в гостях Надзвичайного і Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні Марюса Януконіса.

Ключовим предметом зустрічі був той факт, що сторони офіційно погодили початок процедур по можливому відкриттю у Рівному Почесного консульства Литовської Республіки. Це дуже важливий крок, що сприятиме розвитку двосторонніх економічних відносин Литви і нашої області, які мають і спільну історію й перспективне майбутнє.

«У нас досі не було міцних контактів саме з Рівненською областю, тому я дуже вдячний за цю зустріч. Інститут почесних консулів дуже важливий, тому ми з приємністю розглянемо ваше клопотання. Сподіваюсь цей процес пройде легко», - сказав Марюс Януконіс.

Голова РОДА Олексій Муляренко запевнив Повноважного посла, що зі свого боку буде максимальне сприяння та шлях назустріч міжнародній дружбі:

«Ми хотіли б зробити більш активною співпрацю в багатьох галузях. Можемо говорити про навчання ваших студентів у наших навчальних закладах, також говоримо про туризм, економіку тощо. Ми все зробимо для того, щоб у Рівному з’явився Почесний консул, тим більше підходяща кандидатура для цього є. Я думаю, що реалізація цього питання буде дуже сприяти розвитку наших двосторонніх відносин». 

Окрім того вдалось більш детальнл обговорити ряд багатообіцяючих, спільних тем. Олексій Муляренко розповів, що інвестувати в Україну, зокрема Рівненщину, вигідно, хоч ризики присутні: 
 
«Інвестор знаходиться у стадії очікування. Ті, що до нас вже прийшли, їх іще не так багато, але вони всі підтверджують, що на Рівненщині працювати дуже комфортно. Основним підтвердженням їх слів є те, що вони продовжують активно фінансувати підприємства на нашій території». 

На що пан Марюс Януконіс погодився: «Перспективи є. Хто буде перший, той виграє». 

Ймовірним продовженням цього діалогу може стати спільний з литовцями економічний форум. В РОДА з цього питання уже створили робочу групу під головуванням Ігоря Тимошенка. 
Крім того на порядку денному звучали питання екології, енергоефективності та освітніх програм, які можна започаткувати між областю і Литвою. Велику увагу приділили туризму. Посол повідомив, що литовці особливо зацікавлені у відкритті Острога та Дубна, які причетні до історії сучасної Республіки. Сторони обмінялись інформаційними буклетами з туристичними маршрутами, та іншими подарунками.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.