Субота, 04 Липня 2020


15 грудня цього року пройшла 20-та сесія Вараської міської ради, під час якої депутати розглянули проект рішення «Про дострокове припинення повноважень Вараського міського голови С.Анощенко».

Не зважаючи на те, що для прийняття даного рішення депутатам не вистачило одного голосу, вчора, 18 грудня, у Вараській міській раді відбулася спроба захоплення влади секретарем ради Іриною Шумрою та частиною депутатського корпусу. 

Нагадаємо, що Ірина Шумра в 2016 році порушила процедуру перетину державного кордону, як носій інформації з обмеженим доступом. Працівниками СБУ області був складений протокол, з яким Шумра відмовилась ознайомлюватись. Суд визнав її винною, однак справу закрили за спливом строку давності. Про це повідомляло видання Рівне Медіа.

Окрім того, як ми повідомляли раніше, в січні цього року у Вараській міські раді проводили обшук в рамках кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 Кримінального Кодексу України — службове підроблення. Фігурантом провадження знову була Ірина Шумра, яка на думку слідства підписала довідку № 417 з недостовірними даними.

«Рішення про дострокове припинення повноважень Вараського міського голови не було прийнято. Відтак, те, що зараз чинять частина депутатів на чолі з секретарем ради Шумрою – це дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення влади, злочин проти основ національної безпеки України, найперший злочин, зазначений в Особливій частині Кримінального кодексу. Такі дії, вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, — караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк. Не пройшовши вибори на посаду міського голови, не отримавши довіру громади, купка депутатів вирішила захопити владу шляхом порушення законодавства України. Цього не буде. Повноваження міського голови можуть бути припинені лише законним шляхом», - зазначив очільник міста Сергій Анощенко.

Про вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст. 109 КК України, наразі повідомлено Службу Безпеки України. 

Отже, як бачимо поки ще Секретар Вараської міськради Ірина Шумра має всі шанси знову стати фігурантом кримінального провадження. На цей раз за дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.