Понеділок, 28 Вересень 2020


Прохання передати у безоплатну власність Малолюбашанської об’єднаної громади понад 200 квадратних метрів приміщення колишньої дитячої стоматполіклініки по вулиці Степанській в Костополі, у районній раді з’явилося ще 2 березня. З таким проханням до районних обранців звернувся керівник нещодавно створеної ОТГ Віктор Талащук, який хотів там розмістити свій офіс. А лобіював це питання його однопартієць по ВО “Батьківщина”, голова райради Сергій Ткачук. 

Однак, це дуже збурило місцеву громадськість, адже люди переконані, що безоплатна передача приміщення це звичайнісінький “дерибан” комунального майна.

В свою чергу голова Костопільської райдержадміністрації Олександр Середа запевняє, ця  нерухомість місту вкрай потрібна.

“Звичайно, що це збурило громаду тих територій які залишилися не об’єднані, жителів які проживають в місті. Відповідно ми надіслали лист в районну раду про те, що є необхідність у комунальному майні для розміщення відповідних служб в подальшому які мають бути створені”, - каже очільник району.

Олександр Середа зізнається,  його позицію стосовно піднятого питання абсолютно підтримує громада Костопільщини.

Депутат Рівненської обласної ради Василь Кльоп впевнений, що Малолюбашанська об’єднана громада і так володіє достатньою кількістю вільних приміщень аби розмістити там свої адміністративні кабінети.

“Одним словом скажу просто. Що передача майна другим громадам які належать іншій громаді робити не можна. Це є активи, це є громада яка проживає в місті Костопіль. В тій громаді достатньо майна для тих цілей які вони хотіли. Тобто, в Мирному стоїть селища рада яка не задіяна. У двохповерховій селищній раді буде 2-3 чоловіки які будуть цим займатися. Це тобто - староста, секретар, і можливо ще хтось. А будинок цілий стоїть”, - обурюється Василь Кльоп.

На думку депутата, якщо і віддавати для об’єднаної громади майно, то не за безкоштовно.

“Я категорично проти щоб кудись щось передавали. І загалом, я зараз буду ставити питання, щоб поставили в порядок денний про заборону відчуження продажу майна яке є комунальною власністю . Що таке комунальна власність - це власність громади. І з громадою цього ніхто не погоджував. Не просто щоб депутати поставили питання і проголосували від громади. Громада їм делегувала їм такі повноваження , але якщо стосується таких питань цього робити не можна. Якщо Малолюбашанська громада має велике бажання, вона може сплатити вартість по риночній цині. По оцінці не оциночній, а риночній цені. І може його придбати якщо громада погодиться. Але я думаю що громада не погодиться”, - повідомив обласний обранець.

В будь якому випадку проблему потрібно вирішувати так, щоб сторони не залишилися ворогуючими, впевнений голова громадської ради при Костопількій райдержадміністрації Анатолій Семенюк.

“Нас це дуже обурило. Справа не в тому, що ми, костопільчани і хочемо все для себе, а в тому, що ми, хочемо щоб рівноцінні права були у всіх громад. Але в першу чергу, це повинно бути щиро, щоб це було відкрито, щоб це було перед людьми”, - розповів представник громадськості.

В результаті, громаді Костополя таки вдалося не допустити “дерибану” комунального майна і питання передачі у безоплатну власність Малолюбашанській ОТГ приміщення понад 200 квадратних метрів по вулиці Степанській було зняте з розгляду порядку денного. 

Крім того, було прийняте рішення що на наступну сесію винесуть на розгляд депутатів райради проект рішення щодо накладання мораторію на продаж або передачу комунального майна, яке належить територіальній громаді району, яке розміщене на території  міста і знаходиться у власності тих громад які не об’єдналися. 

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.