Середа, 27 Жовтень 2021


За відповідний проект Закону України «Про ратифікацію Листа про внесення змін №3 до Фінансової угоди (Проект будівництва високовольтної повітряної лінії 750 кВ Рівненська АЕС-Київська» між Україною та Європейським інвестиційним банком»(реєстр. № 0178) проголосували 277 депутатів.

Як розповів заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, народний депутат України з фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Василь Яніцький, прийняття зазначеного проекту забезпечить створення правових підстав для використання коштів кредиту в обсязі, передбаченому фінансовою угодою  на проект будівництва високовольтної повітряної лінії 750 кВ Рівненська АЕС – Київська.

«Йдеться про наданий кредит ЄІБ, що дозволив втілити проект високовольтної повітряної лінії Рівненська АЕС – Київська.  Цей проект став у 2015 році одним із наймасштабніших в енергетиці України за останні 15 років. Він дозволив компенсувати нестачу потужності в центральній Україні за рахунок видачі потужності із Рівненської атомної електростанції. Завдяки цьому, Рівненська АЕС за короткий проміжок часу вийшла на максимальний рівень потужності. Це посилило енергетичну безпеку України в найвідповідальніший період відмови від російського газу, та дозволило уникнути масових віялових відключень в центральній частині України», – сказав Яніцький.

Він також зазначив, що з прийняття зазначеного законопроекту посилить енергетичну незалежність України, зокрема за рахунок модернізації існуючих систем.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.