Вівторок, 28 Вересень 2021


Народні депутати фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олександр Дехтярчук та Василь Яніцький у співавторстві з представниками інших фракцій підготували та внесли на розгляд Верховної Ради проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення справедливості у питанні оплати праці педагогічним працівникам закладів дошкільної і позашкільної освіти» (реєстраційний номер 8188).

«Основне завдання цього Закону – на законодавчому рівні поширити передбачене новою редакцією Закону України «Про освіту» підвищення умов оплати праці педагогічних і науково-педагогічних працівників на педагогічних працівників закладів дошкільної освіти і закладів позашкільної освіти», – зазначили автори документу у пояснювальній записці до проекту закону..

За словами Олександра Дехтярчука, прийнятий парламентом 5 вересня 2017 року закон «Про освіту» передбачає значне підвищення умов оплати праці педагогічних і науково-педагогічних працівників. Водночас законодавцем не було внесено відповідні зміни у низку законів України щодо видів профільної освіти, зокрема в Законах України «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту».

«На практиці це призвело до того, що на педагогічних працівників закладів дошкільної освіти і закладів позашкільної освіти таке збільшення умов оплати праці не було поширене, що спричинило значну соціальну несправедливість та напругу в середовищі педагогічних працівників», – сказав народний депутат.

Законопроектом пропонується, зокрема,  встановити посадовий оклад педагогічного працівника закладу дошкільної освіти і закладу позашкільної освіти найнижчої кваліфікаційної категорії в розмірі трьох мінімальних заробітних плат, а посадовий оклад педагогічного працівника закладу дошкільної освіти і закладу позашкільної освіти кожної наступної кваліфікаційної категорії підвищити не менше ніж на 10 відсотків.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.