Вівторок, 19 Січень 2021


Найближчим часом в Березнівському районі буде створено першу об’єднану територіальну громаду з центром в селищі Соснове. Про це в ефірі одного із місцевих телеканалів повідомив голова райдержадміністрації Віталій Люшин.

Однак, за словами очільника району сільський голова села Маринин Юрій Коваль порушуючи чинне законодавство України блокує процес об’єднання Соснівської селищної та Хмелівської, Губківської і Марининської сільських рад в одну об’єднану громаду. 

Справа в тому, що сесії Соснівської селищної, а також Хмелівської та Губківської сільських рад прийняли позитивні рішення про об’єднання. Аналогічне рішення переважною більшістю голосів, а це 11 депутатів із 12-ти прийняла і Марининська сільська рада. Однак, троє жителів села подали на це Рішення до суду, і до кінця січня цього року тривали судові засідання в цій справі, яке завершилося тим, що суд підвердив правомірність Рішення депутатів про об’єднання в одну громаду з іншими територіальними одиницями. 

15 лютого 2015 року було знову проведено засідання сесії Марининської сільської ради під час якої 10-ть депутатів із 10 присутніх на сесії знову підтримали процес об’єднання в об’єднану територіальну громаду із центром в селищі Соснове. Однак, голова сільської ради проігнорувавши думку депутатів та норми законодавства взагалі не підписав Рішення сільської ради про об’єднання. Цим самим вчергове грубо порушив норми Закону України «Про місцеве самоврядування».

Наразі, депутати сільської ради знову змушені шукати правди в суді, і вимагають аби сільський голова нарешті виконав свій обов’язок і підписав легальне Рішення про об’єднання. Варто зазначити, що абсолютна більшість жителів сільської ради підтримує процес створення єдиної територіальної громади. 11 травня має відбутися чергове судове засідання в цій справі. Представники Марининської громади переконані, що виграють цей процес, адже Закон на їхній стороні. 

«У тих, хто блокує процес створення об’єднаної територіальної громади із центром в селищі Соснове нічого не вийде, я в цьому твердо переконаний. Як голова райдержадміністрації, я докладу максимум зусиль для того аби найближчим часом процес рухався далі», - каже Віталій Люшин.

За словами експерта із питань місцевого самоврядування Василя Куриласа прикро, що процес об’єднання йде саме через судові процеси адже таким чином втрачається час. А від цього найбільше програють місцеві жителі.

«Все має відбуватися в межах чинного законодавства, бо не може ціла сільська громада бути заручником певних амбіцій окремого голови. І в першу чергу, тут мають себе проявити місцеві жителі, адже у них є чимало законодавчих інструментів аби примусити сільського голову рахуватися із думкою громади, в тому числі і через процес відкликання із посади», - розповів Василь Курилас.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.