Субота, 26 Вересень 2020


Ринок праці не стоїть на місці. Постійно з’являються нові професії, або ж здобувають нові грані старі. Лайфкоучі, футурологи, аерографісти та сюрвейєри – всіх їх можна знайти в базі резюме Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Прорахунок і оцінка ризиків – невід’ємний аспект будь-якого сучасного бізнесу. Цей процес неможливий без довготермінового прогнозу розвитку бізнесу, економіки, країни в цілому. Саме такими прогнозами і займаються футурологи. Ні, це не шарлатани, які ворожать на кавовій гущі та кістках кажанів. Це високоосвічені спеціалісти-аналітики, чия задача – спрогнозувати майбутнє на основі наукових даних та методів. Футуролог – доволі рідкісна професія, в базі hh.ua футуролог аж один, і зарплатні очікування у нього чималенькі – близько 3000 євро.

Набуває популярності ще одна нова професія – лайф коуч. Такі спеціалісти пропонують людям допомогу в постановці та досягненні своїх цілей. Лайф коучинг дає можливість реалізувати себе і досягти поставленої мети, працюючи з тими ресурсами, про які клієнт і не здогадувався, або недооцінював їх. Не плутайте лайфкоучерів із психологами, хоча у них багато спільного. Перший не буде слухати про дитячі травми пацієнта, натомість зосередиться на формуванні позитивних сценаріїв життя та шляхів їх досягнення. Вартість послуг спеціаліста — від 400 і вище гривень за сеанс. Ця професія поки не надто популярна в Україні, резюме лайфкоучерів на сайті hh.ua — лише чотири.

Людина, яка володіє технікою образотворчого мистецтва і може нанести малюнок на будь-яку поверхню, зветься аерографістом. За допомогою розпилювача фарби можна досягти чудових декоративних ефектів, здатних надати оригінальності та шарму будь-якому помешканню — саме це під силу аерографісту. Він виконує художні роботи оформлювального, рекламного і шрифтового характеру, включно зі складанням та виготовленням трафаретів. Заробітна плата такого художника залежить від обсягу його роботи, а обов’язки багато в чому перекликаються з роботою художника. На сьогодні в базі даних hh.ua лише один представник цієї професії.

За результатами роботи сюрвейєра страхова компанія ухвалює рішення про укладання договору страхування. Людина, що працює сюрвейєром, здійснює огляд майна, прийнятого на страхування. На підставі проведених інспекцій вдається визначити кількість і якість товару, придатність транспортних засобів до перевезення вантажів. Чотирнадцять сюрвейєрів вже розмістили свої резюме на сайті hh.ua. Вони бажають отримати за виконану роботу в цій сфері від 4000 до 5000 грн.

Професія факіра достатньо стара, проте в Україні переживає зараз злет та підйом. За останні 20 років друге дихання їй дають театри вогню, що викликають велике зацікавлення у публіки. На сайті hh.ua вже розміщене одне таке резюме —від юного фіналіста міжнародного конкурсу Фестивалю вогню. Загалом факіри — це люди, які працюють із вогнем та піротехнічними інструментами на різних фестивалях і в так званих театрах вогню. Зазвичай вони виступають в цирку, на фестивалях, або ж влаштовують власні вуличні шоу. Оплата роботи таких спеціалістів сильно залежить від місця виступу, рівня майстерності та складності програми. А часто – і від щедрості безпосередніх глядачів.

В цирках, та комерційних стайнях посада берейтора завжди цінувалася. Цей професіонал навчає верхової їзди, але не вершника, а коней. Завдяки праці берейтора коні в цирку вміють робити поклон і танцювати вальс, а коні в стайнях ходять під сідлом і долають складні перешкоди. Берейтори бувають різні, найбільш майстерні з них готують підопічних для кінного спорту. Фахівець повинен мати досвід і бути митцем у своїй роботі, адже це небезпечна справа. В середньому дохід берейтора — 5000 гривень на місяць.

Кавісти – знавці алкоголю, а особливо вин. Вони володіють мистецтвом подачі алкогольних напоїв, знаються на правилах їх вживання, проте самі майже не п’ють. Таких спеціалістів на сайті hh.ua вже троє, зокрема тому, що професія ця в Україні з’явилася зовсім недавно. Зарплати цих професіоналів напряму пов’язані з елітністю закладу. Кавісти з досвідом роботи та високим рівнем володіння мистецтвом мають зарплатні побажання від 10 тисяч грн.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.