Понеділок, 19 Жовтень 2020


За даними Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, ситуація на ринку праці в липні дещо вирівнялася. У другому літньому місяці можна було спостерігати позитивну динаміку — вакансій пропонували на 7% більше, ніж у попередньому місяці. Кількість пропозицій роботи в липні, по суті, зрівнялася з кількістю в травні. Таким чином, після значного червневого падіння ситуація на ринку починає дещо поліпшуватися.

Активного збільшення кількості резюме на ринку праці не відбувається — статистика показує зростання 6% у порівнянні з червнем. Це нормальний літній показник зростання кількості резюме на ринку праці, що дозволяє нам говорити про те, що яскравих спалахів безробіття або скорочень серед офісних працівників поки не спостерігається.

Але в липні динаміка ринку праці не була рівномірною. Так, у деяких галузях усе ж було помітне зменшення кількості пропозицій у порівнянні з попереднім місяцем. У липні було менше пропозицій для спеціалістів у туристичній сфері, в сфері страхування і управління нерухомістю. Дещо менше було пропозицій і для кваліфікованих спеціалістів у виробничій сфері. Падіння в цих галузях складало 10-12% у порівнянні з червнем.

Збільшилася кількість пропозицій для медиків, молодих спеціалістів, домашнього і робочого персоналу, керівників, спеціалістів у сфері продажів і програмістів. У середньому позитивна динаміка в цих галузях складала 15% і спостерігалася в 23 із 28 галузей ринку праці.

Позитивна динаміка спостерігалася і в збільшенні кількості нових резюме. Тільки в шести проф. сферах в липні було створено менше нових резюме, ніж у попередньому місяці. Найменш активними при пошуку роботи були працівники автобізнесу й сфери безпеки, страхувальники, журналісти, спеціалісти із закупівель і керівники вищої ланки. Найбільш активними в липні були медики, спеціалісти із персоналу і робочі різного рівня кваліфікації.

Найбільш активно роботодавці розміщували вакансії у Києві й області, Львівській, Дніпропетровській і Житомирській областях. Найбільш активними були пошукачі Запоріжжя, Миколаєва, Львова й Чернігова.

У Донецькій і Луганській областях у порівнянні з минулим місяцем падіння суттєво уповільнилось, обвал ринку праці сягнув свого максимуму ще в червні. Тому в другому літньому місяці в Донецькій області кількість вакансій скоротилася на 20%, а в Луганській — на 6%. Серйозність ситуації у цих областях легше зрозуміти завдяки тому факту, що, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, кількість вакансій у цих регіонах скоротилася в 5 разів. Крім цього, сильно змінилася структура вакансій. Як правило, пропозиції тут — це регіональні представництва великих мереж у спокійних містах і вакансії від «мережевих» компаній.

Топ-10 зарплат у Києві (липень 2014)

Найбільш високооплачувані фахівці в столиці — спеціалісти сфери інформаційних технологій. ТОП-100 цього місяця практично повністю належить їм. Також до сотні найкращих пропозицій потрапили вакансії для керівників бізнесу й спеціалістів із продажів.

 

Професія

Зарплата

1

Senior Java /Unity Developer

До 60 тис. грн.

2

Senior/Middle PHP Developer

До 48 тис. грн.

3

Front end developer (JavaScript)

До 45 тис. грн.

4

IT-Аналітик (мобільні додатки)

До 36 тис. грн.

5

Керівник із розвитку (онлайн-консультації, закордонний ринок)

До 35 тис. грн.

6

Керівник CPA маркетингу

Від 30 тис. грн.

7

Middle PHP Developer

До 25 тис. грн.

8

Керівник глянцевого видання

До 20 тис. грн.

9

Головний скарбник міжнародної компанії

До 20 тис. грн.

10

Senior Web QA Engineer

До 20 тис. грн.

Топ-10 зарплат у регіонах (липень 2014)

У регіонах, як і в столиці, лідерами топ-100 і топ-10 є програмісти. Проте, як і раніше, затребувані й працівники керівної ланки, і співробітники регіональних офісів. 

 

Професія

Регіон

Зарплата

1

Front-end розробник (банк)

Регіони України

До 33 тис. грн.

2

Senior С++ розробник

Харків

До 30 тис. грн.

3

ІТ-директор

Дніпропетровськ

До 30 тис. грн.

4

IOS-розробник

Одеса

До 24 тис. грн.

5

Виконавчий директор

Дніпропетровськ

До 20 тис. грн.

6

Керівник відділення банку

Регіони України

Від 10 до 30 тис. грн.

7

Комерційний директор

Дніпропетровськ

До 18 тис. грн.

8

Тестувальник програмного забезпечення

Дніпропетровськ

До 15 тис. грн.

9

Юрисконсульт

Запоріжжя

До 10 тис. грн.

10

Начальник складального цеху

Дніпропетровськ

До 8 тис. грн.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.