Четвер, 06 Травень 2021


У жовтні на ринку праці збереглася тенденція до стабільності й повільного зростання. Цього місяця, у порівнянні з попереднім, кількість нових вакансій, опублікованих на Міжнародному кадровому порталі HeadHunter Україна, збільшилася на 2%, а кількість нових резюме залишилася практично на тому ж рівні. Такі показники можна розцінювати як позитивну динаміку — незважаючи на АТО і кризу, ринок праці намагається вистояти. Масового припливу резюме не спостерігається, отже, як і попереднього місяця, нема й масових скорочень.

У порівнянні з вереснем, найбільша кількість нових вакансій була розміщена в західних областях України — Львові, Івано-Франківську й Тернополі. Кількість пропозицій роботи в цих регіонах збільшилася в середньому на третину. Також активно розміщували вакансії в таких регіонах, як Дніпропетровськ (+23%), Запоріжжя (+20%), Харків (+5%), Одеса (+4%). Позитивна динаміка спостерігається і в столиці — +2% нових вакансій у порівнянні з минулим місяцем.

Значне падіння кількості вакансій помітне в проблемних областях України. В Луганському і Донецькому регіоні кількість пропозицій знизилася ще на третину. Всього кількість вакансій у цих регіонах скоротилася в 4-5 разів. Так, якщо на початку року в Донецьку і області розміщували 1200-1500 нових вакансій на місяць, то в жовтні — не більше 300 (при цьому левова частка з них — це мережевий маркетинг). Найактивнішими пошукачами в жовтні були мешканці Івано-Франківської, Чернівецької і Херсонської областей. Саме в цих регіонах створили найбільшу кількість нових резюме (у порівнянні з минулим місяцем).

Найбільш динамічні проф. сфери в жовтні — «Робочий персонал» (+39% нових вакансій), «Транспорт, логістика» (+14%), «Туризм, готелі, ресторани» (+23). Помітно збільшилася кількість нових пропозицій і для працівників проф. сфер «Домашній персонал», а також для консультантів і спеціалістів у сфері видобутку сировини. Складніше знайти роботу буде керівникам вищої ланки, фінансистам і спеціалістам у сфері безпеки — вакансій тут розміщували менше, ніж минулого місяця. Зменшилася також кількість пропозицій для страховиків і юристів.

У жовтні найбільшу кількість нових резюме розмістили спеціалісти страхової, транспортної і логістичної сфери, а найменш активними пошукачами були журналісти, вчені й викладачі, а також молоді спеціалісти.

ТОП-10 вакансій для програмістів

Інформаційні технології — практично єдина проф. сфера, яку не зачепили економічні потрясіння. Зарплати тут традиційно високі, й на відміну від більшості проф. сфер, як правило, з прив’язкою до долара або євро. Із зазначенням зарплати публікують близько 30% усіх вакансій у цій сфері. Щоправда, провідні гравці ринку в більшості випадків притримуються політики нерозголошення зарплат.

ТОП-10 зарплат у Києві

 

Професія

Зарплата

1

Java-розробник

Від 40 до 70 тис. грн.

2

Senior Scala Developer

Від 58 тис. грн.

3

Senior Software Engineer Delphi

Від 52 тис. грн.

4

Senior C# Developer

Від 52 тис. грн.

5

Senior C# Developer

Від 39 до 52 тис. грн.

6

Middle PHP Developer

Від 30 тис. грн.

7

Провідний embedded програміст

Від 30 тис. грн.

8

С++ Senior developer

Від 28 до 38 тис. грн.

9

Cryptocurrency Top Startup Architect/Senior Developer

Від 30 до 45 тис. грн.

10

Програміст Python

Від 25 до 40 тис. грн.

Аналіз ТОП-100 зарплат показав, що столичні зарплати для програмістів мало відрізняються від пропозицій у регіонах, і загалом знаходяться на одному рівні. Можливість працювати віддалено і реалізувати проекти на відстані призвели до розвитку кількох регіональних IT-центрів в Україні. У першу чергу йдеться про Львів, Харків і Одесу.

ТОП-10 зарплат у регіонах

 

Професія

Регіон

Зарплата

1

IOS Developer (Middle/Senior)

Харків

Від 32 до 64 тис. грн.

2

Lead Java Developer

Харків

Від 45 тис. грн.

3

Android Senior Developer for MDM Project

Одеса

Від 39 тис. до 52 тис. грн.

4

Team lead Front End

Дніпропетровськ

Від 39 тис. грн.

5

.Net/C# Architect (senior)

Одеса

Від 32 до 45 тис. грн.

6

Android Developer (Middle/Senior)

Харків

Від 32 тис. грн.

7

Senior iOS developer

Харків

Від 26 до 52 тис. грн.

8

Програміст Python

Львів

Від 26 до 35 тис. грн.

9

Android Developer

Львів

Від 25 до 40 тис. грн.

10

PHP/Drupal Розробник

Одеса

Від 20 до 28 тис. грн.

ТОП-10 зарплат у всіх сферах (за винятком «Інформаційних технологій»)

Якщо із рейтингу зарплат виключити IT-спеціалістів, лідерство по зарплатах буде належати ТОП-менеджерам. При цьому рівень зарплати директора з маркетингу або фінансового директора не завжди досягне рівня оплати програміста середнього рівня. Більшість високих зарплат пропонують у Києві. 

 

Професія

Регіон

Зарплата

1

Генеральний директор холдингу

Київ

92 тис. грн.

2

Керівник інженерного департаменту

Київ

До 50 тис. грн.

3

Director of Sales and Marketing

Київ

48 тис. грн.

4

Директор із маркетингу

Київ

Від 40 тис. грн.

5

Заступник директора з комерційних питань

Київ

Від 39 тис. грн.

6

СРА manager

Київ

Від 33 тис. грн.

7

Заступник директора з фінансів

Київ

Від 26 тис. грн.

8

Головний архітектор проекту

Київ

До 24 тис. грн.

9

Art-director

Київ

До 20 тис. грн.

10

Керівник відділення банку

Регіони України

Від 10 до 30 тис. грн.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.