Неділя, 25 Жовтень 2020


Отже, якщо вам не пощастило і ви є власником кількох квартир/будинків, загальна площа яких перевищує 180 кв.м (пільгова сумарна площа, що не обкладається податком на нерухомість), пам'ятайте, що граничний "поріг" оподаткування може підняти будь-яка сільрада на території України (п. 266.4.1 Податкового кодексу України)!

Наприклад, у вас є квартира в Києві в 200 кв.м і заміський будинок в 400 кв.м. І за це "щастя" в 2015 році ви повинні будете сплатити близько 10 000 грн податку ((200 + 400-180) * 2% від мінімальної заробітної плати). Само собою зрозуміло, ці 10 000 грн полетять в порожнечу (= "бюджет").

Вихід є: ви знаходите і купуєте хату в самому забитому українському селі (а ще краще, купуєте її вскладчину з декількома друзями; а якщо є сто друзів - так це просто здорово, вийде по 0,5 кв. м на кожного!). У підсумку, сумарна площа вашої нерухомості стане трохи більше, скажімо, на 20 кв.м (200 + 400 + 20).

Але зате за законом сільрада цього забитого українського села може підняти для вас (з друзями) граничну норму неоподатковуваної нерухомості до, наприклад, 1000 кв.м (нагадую: п. 266.4.1 Податкового кодексу України). Таким чином, ви зі своїми 620 кв.м під оподаткування взагалі не потрапляєте!

Ви, звичайно, повинні будете "інвестувати" в забите українське село пару тисяч гривень, але, впевнений, зробите це з радістю, оскільки держава не дає цьому селу взагалі ні копійки.

Схема вірна (якщо, звичайно, читати оновлений Податковий кодекс буквально). Особисто я б пішов на це навіть не через економію на податках, а з принципу: безмозкий уряд має бути витончено покарано за свою жадібність!

Сергій Коннов,  адвокат

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.