Понеділок, 25 Січень 2021


HR-експерти та Міжнародний кадровий портал HeadHunter ділиться секретами успішного пошуку роботи.

Досить часто на співбесідах HR-менеджери різних компаній ставлять питання «Чому ви вибрали саме нашу компанію?». У відповідь у більшості випадків зустрічають ступор кандидата, паніку в очах і німе запитання: «Як відповісти правильно? Невже від мене чекають лестощі і дифірамби? А якщо висловлю все, як є, я не зіпсую думку про себе?». А далі рекрутери чують або невиразне «тому що ви хороша компанія, яка...», або задирикувате "та тому що побачив вашу вакансію, вона мені підходить, а я ще не вибрав нічого...".

Так і хочеться іноді вигукнути: дорогий товариш-пошукач, не бреши в першу чергу собі! Якщо тебе приваблює робота саме в цій компанії, так і відповідай! 

Насправді HR, ставлячи це «незручне» запитання, хоче, як мінімум, зрозуміти чи знає кандидат щось про компанію, чи готувався до інтерв'ю. Визначити, наскільки серйозні наміри у пошукача і, нарешті, з'ясувати його мотивацію. 

Віталій Лисий, експерт в оцінці персоналу, IDS group:

"Важливо зрозуміти співвідношення мотивів, цінностей, взаємних очікувань кандидата та роботодавця. Тому застосовується не лище таке питання, а ще й оцінка цінностей, оцінка за компетенціями. Важливо зрозуміти, чи буде пошукач щасливим, працюючи в компанії. Це, до речі, транслюю кандидатам. Якщо суть роботи однакова, і є кілька брендових компаній потенційно конкуруючих, тоді без оцінки цінностей та компетенцій на вході не обійтися.»

Інна Печериця, директор з персоналу РУШ (лінія магазинів EVA):

"Я питаю : що чули про нашу компанію (якою інформацією про нашу компанію володієте?). У відповідь чую: або мало що, тільки читала на сайті, або чула багато хорошого, ви розвиваєтеся, хотіла б у вас працювати і т.д.Тоді відразу зрозуміло, що саме є мотивом працювати у нас."

Порада перша. Поставте це питання собі до співбесіди. Якщо ви щиро бажаєте працювати в цій компанії, то необхідність придумувати відповідь відпаде. Ви зможете озвучити кілька причин, з яких ви мрієте про посаду у цього роботодавця. Відповідаючи на це запитання на співбесіді, ви будете щирі і переконливі. 

Якщо ж ви зацікавлені в цій компанії тільки через безвихідь і крайню необхідність знайти хоч якусь роботу, то будь-яка відповідь буде звучати неправдиво і непереконливо. У цьому випадку вирішіть для себе наскільки зарплата на цій роботі компенсує зусилля над собою. Адже виконання ненависної роботи вимагає набагато більших зусиль, ніж виконання цікавих завдань на перспективній посаді.

Порада друга. Ретельно готуйтеся до співбесіди. Вивчивши дані про компанію та суть роботи на даній посаді, ви покажіть кадровику свою готовність до інтерв'ю, а також додатково проведену роботу. Це додасть вам цінності, як кандидату. 

Порада третя. Визначте для себе найбільш важливі критерії при виборі роботи. Що для вас цінне? Як ця пропозиція наближає вас до роботи вашої мрії? Якщо компанія, на роботу в яку ви проходите співбесіду, відповідає цим критеріям - сміливо озвучуйте їх. При цьому пам'ятайте, що це питання задається для того, аби з'ясувати, що вас мотивує. Безумовно, жодна компанія не хоче, щоб її обирали за високу зарплату або красивий офіс в центрі міста. 

В інтернеті можна знайти безліч рекомендованих відповідей на це питання. Не заучуйте їх. При спілкуванні з рекрутером куди більше користі буде від вашої чесності і щирої зацікавленості. 

Вдалих співбесід!

 

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.