Понеділок, 06 Грудень 2021


Осінь традиційно вважається початком бізнес-сезону. Зазвичай на цей період припадає сплеск ділової активності та, як наслідок, пожвавлення на ринку праці. Проте затяжна криза відбивається на поведінці роботодавців, і у жовтні активність на ринку праці дещо знизилась. Якщо у вересні було опубліковано на 3% більше вакансій, ніж попереднього місяця, то в жовтні їхня кількість зафіксувалася на попередньому рівні. Незначним було зростання активності пошукачів. У жовтні на Міжнародному кадровому порталі HeadHunter Україна було опубліковано понад 62 000 нових резюме. Це на 3% більше у порівнянні з першим місяцем осені.

ТОП регіонів за кількістю вакансій і резюме в жовтні не змінився. Традиційно більше за все пропозицій у столиці, на другому місці — Дніпропетровська область, на третьому — Харківська. А на останніх позиціях у п’ятірці лідерів знаходяться Львівська й Одеська області. За минулий місяць збільшили свою активність роботодавці переважно західних регіонів. Лідерами за приростом вакансій є Рівненська, Чернігівська, Закарпатська, Івано-Франківська і Вінницька області.

У порівнянні з вереснем зріс попит на ІТ-спеціалістів, які до того ж входять до трійки лідерів за кількістю резюме. Варто відзначити, що ІТ-галузь орієнтована не на внутрішній, а на світовий ринок. Тому спеціалісти в ІТ-сегменті лишаються затребуваними, незважаючи на кризу й відсутність стабільності в країні. Також зросла кількість пропозицій для юристів, спеціалістів з управління персоналом, працівників у сфері туризму й представників банківської сфери.

Загалом лідерами за кількістю пропозицій, як і раніше, є продажі, інформаційні технології, маркетинг і реклама, адміністративний персонал. І вже третій місяць поспіль до ТОП-5 за кількістю вакансій входять молоді спеціалісти, які тільки починають свою кар’єру.

Менш активно минулого місяця шукали бухгалтерів, медпрацівників і спеціалістів у автомобільній галузі. Дещо зменшилась кількість пропозицій для ТОП-менеджерів.

У жовтні трохи зросла активність пошукачів у туристичній галузі. А ось рейтинг проф. сфер із найбільшою кількістю резюме практично не змінюється. Сюди входять молоді спеціалісти, програмісти, працівники в галузі продажу й бухгалтери.

Розмір зарплат для офісних співробітників лишається на попередньому рівні. В умовах кризи більшість роботодавців не поспішають підвищувати ставки. Як і раніше, найвищі зарплатні пропозиції на ринку для програмістів і працівників міжнародних компаній (аутсорсинг, інвестиційна діяльність). Також в ІТ-секторі зустрічаються високооплачувані вакансії для продажників, працівників саппорту й менеджерів по роботі з клієнтами. Варто відзначити, що в жовтні майже 40% вакансій на сайті hh.ua було опубліковано із зазначенням зарплати, а це на 10-15% більше, ніж у серпні-вересні цього року.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.