Четвер, 28 Січень 2021


У Рівненській облдержадміністрації відбувся семінар-тренінг щодо практичного впровадження системи електронних закупівель PROZORRO.  

Участь у навчанні взяли понад сотня розпорядників бюджетних коштів. 

«Питання впровадження системи Prozorro наразі є актуальним на Рівненщині. Адже основна мета системи – це прозорість процесу державних закупівель, підвищення довіри бізнесу та боротьба з корупцією. Тому це питання на особливому контролі у керівника області Віталія Чугуннікова», - зазначив директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Ігор Тимошенко відкриваючи семінар.

Тренінг проходив у два етапи: теоретичний та практичний.

На першому етапі йшлося про перспективи, результати та можливості системи. Під час другого – керівник напрямку розвитку державних закупівель в компанії «Prom.ua» Андрій Баришполь на конкретних прикладах пояснив, як зареєструватися та проводити торги на майданчику.

«Аби користуватися системою, потрібен лише комп’ютер та підключення до Інтернету. Водночас, як показав досвід, можна проводити закупівлі із економією до 100%. Усі аукціони, що відбулися в Prozorro, зажди залишаються в системі, їх усі можна переглянути», - наголосив Андрій Баришполь.

Так, для того, щоб приєднатись до системи, необхідно безкоштовно зареєструватись на одному з торгівельних майданчиків.

Загалом електронні закупівлі Prozorro передбачають 6 етапів: перший – оголошення закупівлі, другий – початок прийому пропозицій. На цих двох етапах замовник може вносити зміни до оголошення та обговорювати питання щодо умов торгів. Третій етап – це завершення прийому пропозицій.

Четвертий етап – аукціон, під час якого учасники бачать вартість пропозицій один одного, але не бачать назв конкурентів. Після завершення аукціону автоматично відкриваються усі пропозиції.

І останній – визначення переможця, під час якого замовник перевіряє подані пропозиції і визначає переможця.

Довідка. Наразі на Рівненщині на торговельних майданчиках системи Prozorro зареєструвалися більше 300 установ. Загалом сьогодні Рівненська область бере участь у торгах на загальну суму 15 млн грн. саме допорогових закупівель. Найактивнішими учасниками Prozorro в області є РАЕС, підприємства Укрпошти та залізниці.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.