Вівторок, 14 Липня 2020


Незважаючи на відносну стабілізацію ринку праці, «білі комірці» й далі тримаються за робочі місця. За даними опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, кожного другого час від часу навідують думки про звільнення. Проте серйозно налаштований змінити роботу лише кожен п’ятий офісний співробітник. Водночас знизилася кількість тих, хто боїться бути звільненим за рішенням роботодавця.

З весни цього року український ринок праці почав поступово оживати. У третьому кварталі 2015 року кількість нових вакансій на сайті hh.ua збільшилась на 14%. Рівень конкуренції тримався в рамках стабільних значень — 5 пошукачів на місце, а до вересня знизився до показника 4 вільних спеціалісти на одну вакансію. У зв’язку з позитивною динамікою на ринку праці скоротився середній термін пошуку роботи. Тепер тривалість працевлаштування для більшості пошукачів не перевищує 6 місяців.

Тим не менше, про вихід українського бізнесу з кризи говорити передчасно. Про це свідчать настрої «білих комірців» щодо зміни місця роботи. Бажання знайти цікавішу та більш високооплачувану роботу час від часу виникають у більшості з них. Але рішуче має намір звільнитися тільки кожен п’ятий офісний співробітник, і лише 8% опитаних втілили своє бажання на сьогодні.

Половина «білих комірців» інколи думають про звільнення. Проте у зв’язку з нестабільністю у країні й страхом невизначеності не зважуються звільнятися з власного бажання. Причини, які зупиняють співробітника зробити настільки відповідальний крок, можуть бути різні. Наприклад, кожен десятий боїться, що не зможе знайти нову роботу. А кожен восьмий задоволений поточним робочим місцем.

Як і півроку тому, менше за решту про зміну роботи думають ІТ-шники, працівники медіа й представники агросектора. Частіше, ніж інші, замислюються про звільнення автотрейдери, страховики, юристи, працівники сфери телекомунікацій, а також медики і фармацевти. Варто зазначити, що ще півроку тому спеціалісти зі страхування й представники телекомунікацій рідше, ніж решта, були націлені на звільнення.

Незважаючи на те, що «білі комірці» й далі тримаються за свої робочі місця та рідко звільняються з власної ініціативи, страх бути звільненими в більшості відступив. Якщо півроку тому побоювалися звільнень двоє із п’яти офісних співробітників, то зараз не боїться скорочень майже кожен другий опитаний. Усупереч поширеному стереотипу про масові скорочення, на сьогодні лише 6% «білих комірців» утратили роботу за рішенням роботодавця.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.