Понеділок, 18 Січень 2021


Отримати хорошу роботу з високим заробітком – бажання багатьох. Однак часто фахівці стикаються з труднощами при працевлаштуванні. Вони можуть бути викликані не лише недостатньо активними діями при пошуку роботи, але й об'єктивними причинами. Експерти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Украина дають поради як з'ясувати, чи потрібна перекваліфікація та як її здійснити швидко і якісно.

Згідно з даними hh.ua, ринок праці поступово оживає, середній термін пошуку роботи в Україні становить трохи менше півроку, а конкуренція на робоче місце знижується. Успіх при пошуку роботи залежить від стану ринку праці, його ємності в цій професійній галузі, а також від рівня конкуренції. Якщо фахівець зіткнувся з труднощами при працевлаштуванні, необхідно проаналізувати: чи варто проявити більшу активність або пора здійснити перекваліфікацію.

Адже тільки 36% офісних співробітників працюють за спеціальністю, а ще 20% визнають, що їх робота пов’язана з отриманою спеціалізацією принаймні частково. Решта ж 44% працівників великих міст змінили професію і працюють у зовсім іншій сфері діяльності.

Перше, ніж шукати нову спеціальність,  варто промоніторити пропозиції роботи і портрет фахівців, які претендують на відкриті вакансії. Якщо цікавих пропозицій роботи для фахівців у цій професії достатньо, а рівень кваліфікації й досвіду у претендента не гірший, ніж у конкурентів, то варто підійти до пошуку роботи більш серйозно. 

Слід вдосконалити резюме, внести до нього досягнення на попередніх місцях роботи, а також інформацію про додаткову професійну освіту. Важливо проявляти більше активності та відгукуватися на пропозиції роботи самостійно. 

Щоправда, буває, що фахівець не може знайти роботу за об'єктивних причин. Припустимо, попит на робоче місце значно перевищує пропозицію. У такій ситуації сьогодні, наприклад, знаходяться юристи, бухгалтери та економісти, якими ринок надто перенасичений. Що робити в цьому випадку? Або продовжувати пошуки, враховуючи складнощі, або вчиняти дії щодо перекваліфікації.

Змінити професію не так складно, як здається на перший погляд. Насамперед необхідно скласти список навичок, які має пошукач. Проаналізувати, в якій спеціальності, окрім нинішньої, вони застосовні. Слід подумати, де б хотів працювати фахівець й ким. Перевірити, які вимоги озвучують роботодавці до претендентів на їх вакансії.

Важливо оновити свої знання й отримати додаткові навички, необхідні для нової професії, а також отримати додаткову освіту. Необов'язково вчитися на дорогих курсах, допоможуть й більш бюджетні варіанти – онлайн-курси, семінари, професійна література. Головне – застосовні на практиці сучасні методики й інструменти. Обов'язково слід оновити своє резюме, вказати нову ціль пошуку роботи й зробити акцент в колишньому досвіді лише на тому, який застосовується в новій спеціальності. 

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.