Неділя, 24 Січень 2021


Різке скорочення єдиного соціального внеску до 22 % загрожує українським пенсіонерам затримками та невиплатами пенсій.

Левова частина бюджету Пенсійного фонду формується за рахунок обов'язкових платежів  до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування. Ми мали проблеми із виплатами пенсій навіть при діючій середній ставці ЄСВ 40%, а при ставці 22% пенсіонерів залишать без виплат.

Уряд ризикує існуванням 12,5 млн. пенсіонерів лише заради експерименту.

Зменшуючи ставку ЄСВ до 22%, уряд фактично базується на положенні, що бізнес раптом вийде з тіні і почне офіційно оформлювати людей на роботу та перестане платити їм зарплату в конвертах. Однак уряд нічого не каже на випадок, якщо цього не станеться. А відповідь така: якщо бізнес не захоче по-чесному сплачувати податки, ми отримаємо пенсійних хаос вже у лютому-березні 2016 року.

Зменшувати ЄСВ потрібно було б поступово – щороку на 7-10 %. Принаймні таким чином пенсіонери мали б гарантії того, що отримають свої гроші.

Гарантією того, що пенсії будуть, могло б стати скорочення безробіття. Однак у листопаді 2015 році воно у нас було на рівні  9,9%, а у 2016 році, за прогнозами МВФ, зросте до 11,5 %. Тобто гарантій немає.

Нагадаємо, експерти назвали бюджет України на 2016 рік антисоціальним.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.