П'ятниця, 23 Квітень 2021


У Рівному все більше розмов про незадовільний стан житлово-комунальної галузі. І хоч це проблема всеукраїнського масштабу, часткове її вирішення напряму залежить від міської влади та керівництва місцевих ЖКГ. Нині у Рівному саме в кабінетах цих людей діляться кошти, які сплачують мешканці за квартплату і самостійність жеків звелася до мінімуму. Зрозуміло, що є люди, яким така схема вигідна і зараз вони дуже не хочуть втратити підконтрольну їм зону. Тож, кому це вигідно і для кого комунальна галузь бізнес?

За останній рік сфера ЖКГ міста зазнала чимало змін. Після звільнення у лютому 2013 року попереднього керівника Івана Геми, тривалий час управління очолював його заступник Володимир Лапюк. Лише у вересні 2013 року на посаду головного комунальника міста призначили В'ячеслава Бережнюка. Та наприкінці 2014 року й він написав заяву на звільнення. Нині на цю посаду є два претенденти, але хто саме мер Рівного Володимир Хомко поки що не афішує. Каже лише, що обоє кандидатів — комунальники.

Поки міська влада думає, хто ж стане наступним очільником ЖКГ, управління — потроху занепадає. Кажуть, що причиною цього є некомпетентність керівників, які після звільнення Геми його очолювали. А з лютого 2013 року в.о. начальника УЖКГ міста був заступник начальника управління Володимир Лапюк. Його професіоналізм у багатьох викликає сумніви. Свого часу Лапюк починав комунальну кар'єру на посаді водія у тодішнього керівника похоронного бюро, а нині заступника міського голови Рівного, Олексія Хмилецького. Тоді Лапюк увійшов в довіру керівнику і той допоміг йому просуватися по кар'єрних сходинках. Нині ж Лапюк повністю знаходиться під керівництвом Хмилецького, виконує всі його вказівки і в усьому допомагає, працюючи на посаді замначальника УЖКГ міста.

Коли ж установу очолив В’ячеслав Бережнюк, нарікань на погану роботу жеків не зменшилося, навпаки — по деяких ЖКП робота значно погіршилася. Кажуть, причина в тому, що Бережнюк не надто вникав у роботу управління і фактично чимало обов'язків продовжував виконувати Лапюк, бо заступнику міського голови Рівного Олексію Хмилецькому було не вигідно, щоб налагоджена ним схема роботи зруйнувалася і хтось знав, що насправді відбувається у ЖКГ. Ходять чутки, що за останні роки Хмилецький повністю монополізував сферу житлово-комунального господарства міста. Навіть дійшло до того, що кошти, які мешканці сплачують за квартплату, ділилися у нього в кабінеті. Ніби то, саме Хмилецький вирішує, скільки з них і куди направлятиметься, а начальників жеків лише ставлять перед фактом. Більше того, виконавців робіт без погодження з Олексієм Віталійовичем і його правою рукою Володимиром Лапюком, керівники ЖКП теж обрати не можуть. От і маємо те, що маємо – погані жеки, невідремонтовані будинки та кілька людей, які на цьому заробляють.

Тож не дивно, що коли роботу ЖКП хотіли побачити фактично і депутати прийняли рішення, щоб начальники жеків звітували на сесії, в результаті одного керівника звільнили. До інших теж було чимало питань . Та й не всі з них позитивно поставилися до ідеї звітувати про роботу - сказати правду, чому виникають проблеми вони не можуть, бояться. А проблема в тому, що кошти ділять не вони і не вони вирішують, на що їх використовувати.

А, як постало питання призначення нового начальника УЖКГ міста, то Хмилецький на цю посаду активно просував Лапюка. Дивуватися нічому, бо тоді можна було б всі свої справи вирішувати відкрито. Та мер Рівного Володимир Хомко не підтримав таку пропозицію, побоявшись, що з цим призначенням влада його заступника тільки укріпляться. Кажуть, саме через це нового керівника УЖКГ міста досі не призначено. А, як працює УЖКГ і на що витрачаються кошти, які місто виділяє на галузь — нині інформація недоступна для широкого загалу. Чому? Відповідь очевидна – за цим стоять високопосадовці, яким не вигідно показувати картину, яка є насправді. Погодьтеся, набагато легше з кимось поділитися «кісткою», ніж втратити весь бізнес, тим паче такий прибутковий і закритий як ЖКГ.

Коментарі:

Коментарі   

-1 # Гуморист 21.01.2015, 09:33
Вау, судячи із змісту статті в місті з"явився черговий великий "експерт в галузі ЖКГ"!!! Пану Пінчуку конкуренцію від нині складатиме пан Марчук!
Відповісти

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...