Четвер, 26 Листопад 2020


Сьогодні відбулося «розкриття» пропозицій на державну закупівлю по перевезенню керівництва та апарату Рівненської обласної ради. Розповім про його результати, але перед тим кілька слів ліричного відступу. Що буде, якщо створити спеціалізоване підприємство для перевезення облради, написати в тендері автомобілі цього підприємства, описати майно цього підприємства як обов’язкову вимогу участі в тендері, не вказати скільки власне потрібно буде їздити в кілометрах, поставити ціну з «довідника стеля» і організувати конкурс. І робити так кілька років. Чи буде справжній конкурс і справжня конкуренція? Ні.
 
Ось і подало заявку на перевезення обласної ради тільки КП «Автобаза» цієї ради. Відповідно тендер, чи правильніше сказати торги, не відбулися. Ви уявляєте, в сучасних умовах, коли люди хапаються за будь-який заробіток, коли конкуренція на вільному ринку зашкалює, а за державні кошти працювати бажаючих не знайшлося.
 
Це наслідок того, що багато років поспіль усі тендери писали під когось, влада на всіх рівнях не була зацікавлена допомагати бізнесу, розвивати вільний ринок і ефективно використовувати бюджетні кошти. Влада ніби то змінилась. Нинішнє керівництво облради, навіть, вирішило зекономити на перевезенні себе коханих. Ініціатива, можливо, і похвальна, але в цивілізованих країнах ефективність досягається не обмеженнями по тендеру, а навпаки, максимально широкому залученню претендентів.
 
Хотів запитати, хтось із вас чув що-небудь про сприяння залученню бізнесу до участі в державних закупівлях. Ну щоб якийсь чиновник казав, шановні, запрошуємо вас, допоможемо усім чим зможемо, ви тільки пропонуйте кращі ціну та умови? Може про це пишуть в комунальних газетах, розповідають на нарадах чи прес-конференціях? Я не чув. Колись почуємо?
 
Ну а наразі, згідно з законом обласна рада має провести ще одну спробу закупівлі на відкритих торгах. Якщо і вдруге не буде хоча б двох учасників, тоді договір на перевезення заключать без конкурсу. А поки, очевидно, депутатам варто поцікавитись цінами на комунальний транспорт. Хоча ніколи не можна виключати участі в конкурсі, наприклад, Луцького спецкомбінату…

Святослав Клічук, матеріал підготовлений в рамках громадської ініціативи «За чесний тендер».

Інші матеріали цього автора:

Святослав Клічук: "Хомко повинен перейти в опозицію?"

Святослав Клічук: "У це важко повірити, але МММ повертається і вже добрався Рівного"

Святослав Клічук: "Взяти все"

Святослав Клічук: "Як рівненські типу народні обранці "типу" проводять прийом виборців"

Святослав Клічук: Що заслужив Саакашвілі? (Враження після візиту до Грузії)

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...