П'ятниця, 23 Квітень 2021


Президент Петро Порошенко лобіює ідею повернення на політарену блоків. Про це йдеться у матеріалі газети Сегодня.

Якщо Рада підтримає такі поправки, то, за прогнозами експертів, під крилом «Солідарності» на вибори підуть «УДАР» і політсила Юрія Луценка «Третя Українська Республіка». Але навіть якщо мажоритарки не буде, за результатами останніх соцопитувань разом вони наберуть 17,9% голосів, або 188 мандатів (див. Інфографіку. - авт.). До коаліційної більшості не буде вистачати 38 чоловік. Логічно, що в такому випадку пропрезидентському блоку доведеться домовлятися з Тимошенко, Ляшко або Анатолієм Гриценко (за останніми соцопитуваннями, його «Громадянська позиція» долає 5% -ний прохідний бар'єр. - Авт.).

Але політтехнологи президента, та й нинішні мажоритарники, активно лобіюють трохи інші зміни до виборчого закону: пропорційна система з відкритими регіональними списками. Як вже писала «Сегодня», це полегшений варіант мажоритарки - у бюлетені людина буде вибирати не партію, а кандидата від цієї партії, якого знають в регіоні. Це б дало можливість багатьом партіям завести побільше своїх в Раду. Але поки за цю ідею 226 голосів під куполом немає.

У «Батьківщині», УДАРі та «Свободі» вважають, що основу коаліції повинні скласти промайданівські сили. Але спочатку політики хочуть визначитися з новим виборчим законом.

Зараз в Раді пропонують взяти за основу проект представника президента Руслана Князевича. Він пропонує проводити вибори на пропорційній основі за відкритими списками, без мажоритарки, але за участю блоків. Для них встановити 7% бар'єр, а для партій - 5%.

Але, за даними останніх соцопитувань, «Свобода» не подолає 5% щабель. Як казав нам Володимир Фесенко, в їхніх інтересах бар'єр можуть знизити. Від своєї участі в пропрезидентській коаліції в майбутній Раді «Свобода» не відмовляється - правда, за словами свободівця Юрія Сиротюка, на вибори партія піде самостійно. 

УДАР також готовий взяти участь у майбутній коаліції. Відкритим залишається питання з «Батьківщиною». «Я не думаю, що Тимошенко змінить свою критичну позицію по відношенню до Порошенка. Поки про її можливу участь у майбутній коаліції не йдеться. Швидше будемо домовлятися з Гриценко», - сказав нам один з екс-керівників передвиборного штабу Порошенко. У бесіді з «Сьогодні» Анатолій Гриценко сказав, що це питання буде вирішуватися на з'їзді партії. 

Доля «Радикальної партії» теж поки неясна. «Я розумію, чому великий рейтинг у Ляшка. Хто більше говорить про війну, набирає більше голосів. Але ми не знаємо, як розділяться симпатії в жовтні, коли, можливо, АТО закінчиться», - сказав нам ударівець Павло Розенко.

Експерти вважають, що питання участі партій Ляшко і Тимошенко у майбутній коаліції - питання торгів. «Дивлячись з ким легше буде домовитися», - вважає Фесенко. А ось у Тараса Березовця інша думка: «Думаю, в опозиції Ляшко не буде. Швидше він піде на коаліцію з «Солідарністю», щоб отримати кілька міністерських постів і очолити пару парламентських комітетів. А сам Ляшко стане якщо не спікером, то віце-спікером».

Коментарі:

Коментарі   

0 # Всеволод 05.08.2014, 11:50
Депутати так поспішають ділити парламент і розчищати собі шлях від опонентів - КПУ, що зовсім забувають про Україну. І в результаті ми маємо війну і кризу, які ніхто з цих "обранців" не хочу завершувати.
Відповісти

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...