Вівторок, 20 Квітень 2021


Останнім часом на шпальтах всіх місцевих ЗМІ активно обговорюється питання будівництва міні гідроелектростанції на Случі. Ми теж вирішили долучитися до цієї теми, але вибрали дещо інший формат, хронологія якого викладена нижче.

Спершу телефонуємо до знайомих з с. Губків та с.Маринин Березнівського району, де й планується вищезгадане будівництво, та задаємо питання людям що вони про це знають, та що можуть сказати. Отримуємо від усіх приблизно однакову відповідь: «Знаємо, на сході села (громадські слухання – автор) обговорювали, дали добро, але думали що до цього часу та електростанція вже буде побудована». Хтось планував підзаробити на будівництві, рибалки сподівалися на хороший улов коли води стане більше. На запитання до місцевих жителів чи ж не підтопить там унікальні місця, городища, кладовища, якщо вода підніметься на три-чотири метри, відповідь була такою: «Та де, воно ж все на висоті, там десятки метрів від рівня річки».

На публічній кадастровій карті України: http://www.map.land.gov.ua/kadastrova-karta
знаходимо ділянку на Случі між Сосновим та Губковим, яка імовірніше за все і є ділянкою під будівництво ГЕС, бо вона розташована поперек річки. В межі якоїсь іншої ділянки вона не потрапляє (це я про заповідну зону). 

Далі пробуємо з’ясувати інформацію про засновника ТОВ «Енергетична компанія «Случ» (забудовника) ту славнозвісну чеську фірму «Манхик». Заходимо на сайт юстиції Чехії, задаємо пошук і отримуємо діючу виписку з реєстру, можна подивитись за посиланням:
https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=337711&typ=PLATNY
Бачимо, що адреса проживання власника фірми Лавренюка Олександра - м. Прага.

На сайті інформаційно ресурсного центру http://irc.gov.ua/ua/Poshuk-v-YeDR.html
знаходимо відомості про юридичну особу ТОВ «Енергетична компанія «Случ», де знаходимо номер телефону директора Козлюка Вадим Васильовича, якому телефонуємо та просимо дати коментар останнім подіям. Нічого нового, від того що він вже коментував раніше ЗМІ нам не вдалося почути, лише інформація про користь цього проекту, та про те, що документи в порядку. А ще те, що  з ним жодного разу, до розгортання цих подій, не зв’язувались громадські організації.. На запитання кому ж вигідно все це, нам не вдається отримати відповіді, лише сухий вислів «Все що б не робила людина, вона це робить з якоюсь метою». Пробуємо продовжити розмову та запитуємо про позицію компанії та подальші дії. Чуємо: «Позиція проста – презумпція невинності, якщо нас в чомусь звинувачують, мають це юридично грамотно довести». Також сказав що буде приймати участь в засіданні комісії Рівненської облради з питань екології, та про те що вже направив листа голові обласної ради. Після деяких вмовлянь нам вдається отримати копію листа електронною поштою.

А от лист виявився доволі цікавим… Не так в аргументах на користь цього проекту, а в тому що, якщо читати «між рядків», то можна зрозуміти, що якщо на проект накладуть «вето», то крім того що наш регіон не отримає інвестицій,  є ще й імовірність того, що вже залучені та витрачені, на різні передпроектні розробки, інвестиційні кошти доведеться повертати… За чий рахунок панове?

Георгій Опанасюк

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...