Субота, 04 Липня 2020


На Зірненському та Шпанівському спиртзаводах у Рівненській області орудують рейдери, які випускають "лівий спирт", гроші з реалізації якого можуть спрямовуватися на фінансування сепаратистів. Про це заявив народний депутат України від ВО "Свобода", член комітету з питань запобігання та протидії корупції Олег Осуховський на засіданні профільного комітету 21 січня 2015 року.

Із цього приводу Олег Осуховський звернувся до міністра аграрної політики та продовольства Олексія Павленка, який брав участь у засіданні комітету. Народний депутат, зокрема, зазначив: "У моєму мажоритарному окрузі в Рівненській області є Зірненський та Шпанівський спиртзаводи, які входять до складу державного підприємства "Укрспирт". Нині на заводах орудують рейдери, які випускають "лівий спирт", гроші з реалізації якого можуть спрямовуватися на фінансування сепаратистів. Рейдерів пов'язують із одіозною фігурую – Олексієм Чеботарьовим.

Відомо, що з початку 2015 року тимчасовим виконувачем обов'язків директора ДП "Укрспирт" було призначено Андрія Акіменка, якого називають правою рукою Олексія Чеботарьова – так званого "смотрящого", що здійснював контроль над нелегальним виробництвом спирту, а в час Майдану з грошей, отриманих злочинним шляхом, фінансував "тітушок". Крім того, припускають, що Чеботарьов причетний до викрадення активістів Майдану. Новим в.о. директора ДП "Укрспирт" (другим за півтора місяця) став Роман Іванюк. Саме йому вдалося налагодити тісні стосунки з колишніми бенефіціарами сірих схем на "Укрспирті" з оточення Юрія Іванющенка та Олексія Чеботарьова".

Народний депутат адресував міністрові запитання про те, яких заходів та дій вживають правоохоронні органи та органи виконавчої влади для розв'язання проблеми?

У відповідь міністр зазначив, що є інформація про обіг необлікованого спирту на підприємствах, питання вивчають, однак зіслався на те, що "на державному підприємстві складно звільнити керівника".

Олег Осуховський наголосив, що спиртова галузь має працювати на український народ, а не кишені олігархів.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...