Неділя, 17 Січень 2021


Мова йтиме про найпопулярніший інформаційний ресурс Костопільського району. І саме слово «НЕСВОБОДА» є ключовим, так як у даному випадку це може бути іменник, дієслово чи власна назва.

Згідно Конституції України кожен громадянин нашої держави має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію: усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір. Проте, якщо цей вибір впаде на газету «Новини Костопільщини», то слова «право» та «вільно» набувають зовсім іншого значення. 

Здавалося б, комунальний заклад, створений Костопільською районною радою, має проводити господарську діяльність на засадах самозабезпечення та повинен бути зацікавлений у розміщенні в газеті матеріалів на комерційній основі, але, як виявляється, виконуючу обов’язки редактора Кузнюк Олександру та голову Костопільської районної ради Ткачука Сергія марне витрачання бюджетних коштів цікавить найменше. 

В.о редактора зовсім не бажає друкувати матеріали про діяльність політичних партій, а якщо щось і друкує, то десь на задвірках шпальт – так, щоб ніхто й не побачив. Правда одна політична сила все таки якісь пріоритети має – це місцева організація ВО «Свобода». Співпадіння?- запитаєте ви. Зовсім ні, голова костопільської «Свободи» - чоловік вельмишановної пані в.о. редакторки. Саме факт таких преференцій і перетворює свободу слова у «несвободу» - причому, як у прямому так і в переносному значенні цього слова.

Очільник місцевої «Свободи», пан Кузнюк, починає, чи не кожен свій робочий день радника голови райради, з допомоги дружині – редактує матеріали для друку. Як стверджує пані Кузнюк, він це робить виключно на громадських засадах. Причому робить це так, що газета перетворюється на ресурс який висвітлює, в основному, діяльність ВО «Свобода». Виникає запитання – хто надає такі повноваження? Впевнений, що охочих поредактувати, навіть «на громадських засадах», знайдеться чимало. 

Цікавою є позиція голови районної ради – пана Ткачука, до речі, представника партії «Батьківщина». На численні звернення від керівників місцевих політичних організацій та навіть працівників цієї ж газети, про неподобства які кояться поза шпальтами не реагує. На останній сесії Костопільської районної ради, яка відбулася в минулу п’ятницю, також було піднято питання про незадовільну роботу керівника місцевої газети, проте, голова поспіхом завершив засідання так і не розглянувши претензії – відчув, що пахне «смаженим». Відповідь на всі невдоволення однакова – «порушень у діях в.о. редактора не вбачає, так як ніхто не має права зобов’язати редакцію опублікувати відхилений нею твір». Це мабуть тому, що у пана Ткачука поняття про порушення дещо інші, а може і не поняття зовсім, а «понятія»…

Микола Железний, голова Костопільської районної організації партії "Солідарність - Блок Петра Порошенка"

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...